Mladý orel bělohlavý E14 z jihozápadního hnízda Eagle Cam na Floridě zemřel 15. ledna
Veterinární pracovníci kliniky rehabilitace divoké zvěře, Inc. CROW 16. ledna ostatky orla odstranili z hnízda a provedli krátké vyšetření ostatků E14, v němž zjistili, že celá levá strana je pokryta krví, která pocházela ze zlomeného peří na levém křídle. Nebyly zjištěny žádné další traumatické rány před smrtí orla.


Ostatky E14 byly zaslány na univerzitu Southeast Cooperative Wild Disease Study (SCWDS) of Georgia, k dalšímu vyhodnocení a testování.
E14 VÝSLEDKY PITVY: Podle krevních testů bylo zjištěno, že mládě E14 byl sameček. Dále bylo zjištěno, že jaterní tkáň E14 obsahuje výrazně zvýšené hladiny brodifakia, typu antikoagulačního rodenticidu nebo jedu na krysy.
Antikoagulační rodenticidy nebo jedy na potkany zabraňují normálnímu srážení krve a způsobují smrt zvířete, které požívalo toxické množství. Hlodavci, kteří jed požívají, se často stanou dezorientovanými nebo letargickými, protože umírají stanou se snadnou kořistí pro orly, jestřáby, sovy a další predátory, …jed prochází prostřednictvím potravinového řetězce. Bohužel není neobvyklé, že by zjevně zdraví dravci měli pozitivní test na nízké hladiny rodenticidů, které dosud nedosáhly bodu způsobujícího toxicitu a nemoc. Dospělí v hnízdě jsou pravděpodobně chronicky vystaveni rodenticidům ze stejných zdrojů potravy, ale v současné době netrpí žádnými špatnými účinky kvůli jejich větší tělesné velikosti ve srovnání s postiženým mládětem.

Online přenos z hnízda orlů bělohlavých Harriet a M15

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Zdroj: CROW – Clinic for the Rehabilitation of Wildlife, Inc.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)