Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

autor: | Zář 21, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 1 665 komentáře(ů)

Orel bělohlavý – popis

1.října 2013 začala organizace American Eagle Foundation (AEF) poskytovat streamování z hnízda divokého orla umístěného poblíž SV pobřeží Floridy. Hnízdo se nachází asi 24 metrů nad zemí na stromě borovice a bylo postaveno společností Bald Eagles Romeo & Juliet přibližně před 12 lety. V průběhu let se hnízdo značně rozrostlo do velikosti a hmotnosti, pravděpodobně vážilo téměř tunu. Od roku 2008 Gretchen Butler, dobrovolnice programu Audubon „EagleWatch“ a programu American Eagle Foundation „Eagle Nest Cam“, pečlivě sledovala a dokumentovala důležité události spojené s domácími orly Romeem a Julií a jejich potomky.
Schéma života v Hamletu bylo předvídatelné, kdy se orlí obyvatelé Romeo a Julie vraceli počátkem podzimu, aby zahájili novou sezónu, snášeli vajíčka a chovali orlí mláďata. Zároveň chránili své hnízdo před všemi vetřelci a udržovali vejce a orlí mláďata v bezpečí. Zachovali si bezprecedentní 100% úspěšnost během 10 sezón a vychovali 19 orlů.

Sezóna 2018-2019 však byla velmi odlišná, protože několik orlů narušilo klid a pohodu tohoto hnízda. Očekávání sezóny skončilo zármutkem, když se Julie vrátila do hnízda se zraněním a následně byla z hnízda vyhnána soupeřem jen několik dní před vylíhnutím vajec, takže Romeo musel odvádět práci za oba. Když se na Štědrý den roku 2018 vylíhlo vejce, přiletěla cizí orlice za Romeem do hnízda a odnesla vylíhlé mládě. Nebyla to samice A2, která se v tu dobu pohybovala po okolí.

A2 byla nadále viděna při návštěvě samce, Samsona, který se také pohyboval v oblasti a utvořili spolu pár. Už několik měsíců diváci AEF nazývají tuto krásnou orlici Gabby, protože je tak upovídaná, a v říjnu 2019 jí tým NEFL oficiálně dal elegantní jméno Gabrielle.
Samson se vylíhl v tomto hnízdě Romeu a Julii dne 23. prosince 2013. Toto bylo šťastné hnízdo; jídla byla spousta a mezi Samsonem a starší sestrou Delilah, která se vylíhla 20. prosince, byla velmi malá sourozenecká rivalita. Samson a Delilah úspěšně opustili hnízdo, načerpali sílu a zdokonalili své lovecké schopnosti. Víme, že Samson opustil oblast 22. dubna 2014, ve 120 dnech.

Bylo to o čtyři roky později, když byl Samson viděn zpět v hnízdě, přičemž pozitivní identifikaci provedli pracovníci AEF podle fotografií a také podle jeho zploštělého prstu, který byl pozorován, když byl ještě mládě.
Sezóna 2019-2020
Samson se objevil zpět v hnízdě 26. srpna 2019 a začal přinášet větve a mech, což nám naznačovalo, že si nárokuje hnízdo a připravuje se na příští sezónu. Jeho kamarádka Gabrielle se objevila 12. září. Od té doby byl pár viděn spolu a spal ve stromu hnízda nebo v jeho blízkosti. V Hamletovi určitě došlo ke střídání stráží. Bylo příjemné sledovat, jak se potomek Romea a Julie, Samson a jeho kamarádka Gabrielle, vyvinuli v tak krásnou a kompatibilní dvojici.

V pondělí 13. ledna 2020 v 18:34 EST, Gabrielle položila své první vejce. Druhé vejce, NE23, bylo položeno 16. ledna 2020 v 22:41 hod. EST. První mládě se vylíhlo 1.2. druhé 21.2. Prostřednictvím soutěže o pojmenování byli brzy pojmenováni Jules (NE22) a Romy (NE23) na počest Romea a Julie. Jules opustila hnízdo 7. května a Romy 17. května.

Děkujeme společnosti American Eagle Foundation za sprostředkování webkamer z hnízda:

Northeast Florida Webcam Home Page

Srovnání fotografií Gabrielle a Samsona pro identifikaci

Comparison of Gabrielle and Samson

Orel bělohlavý – živě//i.ytimg.com/vi/rMRM_0t8rjU/hqdefault.jpg)" class="et_pb_video_overlay">


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)