Orel mořský webkamera z hnízda v Lotyšsku

autor: | Bře 21, 2018 | Evropa, Živé kamery z přírody | 240 komentáře(ů)

Orel mořský – popis

Hnízdo orlů mořských se nachází v Národním parku Sliteres.
Živé vysílání z chráněného ptačí hnízda poskytuje Lotyšský fond pro přírodu díky práci mnoha dobrovolníků a komunitních darů.
Hnízdní oblast orla mořského je v lokalitě známa od roku 2010 – zpočátku orli hnízdili v umělém hnízdě, které bylo asi 20 let staré, poté se v roce 2013 přestěhovali a postavili si nové hnízdo o 200 metrů dále.
Po dalších pět let bylo hnízdo neobývané a místo, kam se ptáci přesunuli, nebylo známo. V zimě roku 2000 hnízdo navštívilo pár skalních orlů, ale jeden z ptáků byl nedospělý a hnízdění na jaře nezačalo.
Kamerový systém byl nainstalován na začátku roku 2019. Na podzim začal hnízdo navštěvovat pár mořských orlů, oba ptáci jsou bez kroužku, což naznačuje, že alespoň jeden nebo možná oba orli jsou v oblasti noví – v roce 2013, kdy bylo hnízdo naposledy sledováno byl mladý orel kroužkován.
Toto je jedno ze dvou míst mořských orlů, které bylo známo v národním parku Slitere (třetí lokalita byla kdysi umístěna těsně před parkem). Očekává se, že se ptáci budou živit z moře i z vnitrozemí, když začne hnízdění získáme dobrou představu.
Kamerový systém do hnízda nainstalovali Jänis Ķuze a Jānis Rudzītis. Děkujeme Helmutu Hofmannovi za pomoc při údržbě systému!

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://ldf.lv/lv/tiesraide

Orel mořský – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)