Poštolka obecná kamera z hnízda v Maďarsku

autor: | Čvn 22, 2016 | Evropa, Živé kamery z přírody | 75 komentáře(ů)

Poštolka obecná – popis

Hnízdo se nachází v Maďarsku

Poštolka obecná je malý zástupce z řádu dravců. Rozpětí křídel poštolky se pohybuje v rozmezí 70–80 cm. Poštolka obecná je drobný sokolovitý dravec o něco větší, než hrdlička divoká. Na obloze má viditelně špičatá křídla, často žije ve městech a je to nejpočetnější sokolovitý dravec.

Poštolky poznáte podle jejich třepotavého letu, kdy se udržují ve vzduchu na jednom místě, vyhlížejí kořist a po jejím zahlédnutí útočí střemhlavým letem. Tento způsob lovu ji odlišuje od jinak poměrně podobného krahujce obecného, který však při lovu letí nízko nad terénem a i silueta křídel má u krahujce tupější zakončení. Poštolky za letu rychle mávají křídly a po několika úderech dělají přestávku. Při kroužení mají široce rozevřený ocas.

Poštolky si hnízda nestaví, využívají hnízda jiných ptáků (zejména strak a vran) a také různé vyvýšené dutiny, římsy a výklenky budov, kde snáší vejce pro která jen vytlačí důlek v původním materiálu. V posledních letech velmi často hnízdí na balkonech paneláků na sídlištích.

Děkujeme provozovatelům webkamery: https://madarles.hu/

Poštolka obecná – živě//i.ytimg.com/vi/FDq5-Riv0Co/hqdefault.jpg)" class="et_pb_video_overlay">Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)