1 webkamera z hnízda poštolky obecné

Poštolka obecná je malý zástupce z řádu dravců. Rozpětí křídel poštolky se pohybuje v rozmezí 70–80 cm. Poštolka obecná je drobný sokolovitý dravec o něco větší, než hrdlička divoká. Na obloze má viditelně špičatá křídla, často žije ve městech a je to nejpočetnější sokolovitý dravec.

Poštolky poznáte podle jejich třepotavého letu, kdy se udržují ve vzduchu na jednom místě, vyhlížejí kořist a po jejím zahlédnutí útočí střemhlavým letem. Tento způsob lovu ji odlišuje od jinak poměrně podobného krahujce obecného, který však při lovu letí nízko nad terénem a i silueta křídel má u krahujce tupější zakončení. Poštolky za letu rychle mávají křídly a po několika úderech dělají přestávku. Při kroužení mají široce rozevřený ocas.

Poštolky si hnízda nestaví, využívají hnízda jiných ptáků (zejména strak a vran) a také různé vyvýšené dutiny, římsy a výklenky budov, kde snáší vejce pro která jen vytlačí důlek v původním materiálu. V posledních letech velmi často hnízdí na balkonech paneláků na sídlištích. V ČR hnízdí odhadem asi maximálně 13.000 párů se stabilní tendencí.

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

7 Komentáře on "Poštolka obecná kamera z hnízda"

Upozornit emailem
avatar
Petra Chlumecka
Editor

Tady spustili přenos poštolek,hnízdo je zatím prázdné.

bresta
Member

Já si taky myslela,že tam nejsou,pak jsem viděla mladého seskočit z toho rantlu.Asi je tam nějaký ochoz,kde se mohou pohybovat.

Jaroslava
Guest

Podle záznamu se tam vraceli! Teď je to smutný pohled. Že vajíčka opustili k tomu museli mít důvod. Možná, že jim vadili ty zvony.

bresta
Member

Kde jsou?Včera ani dnes jsem je neviděla.

bresta
Member

Proč ty zbylá vejce nevyhodí?Jsou tam kamínky a kdyby se některé rozbilo,mohli by mít zdravotní potíže.

Petra Chlumecka
Editor

Dobré ráno,k hnízdu bohužel nenáme žádné konkrétní informace,jediné co se mi podařilo vypátrat je,že budka je umístěná ve věži kostela.Pokusím se dohledat více info.
Kamínky nebo trus? těžko říct.Vajíčka budou z jedné snůšky,možná jsou neoplodněná,těžko už z nich něco bude,samička je už ani nezahřívá.

bresta
Member

Dobrý den.Je to úžasná kamera,takhle přímo do hnízda.Chci se zeptat:ta podestýlka jsou kamínky?Vejce jsou z jedné snůšky s tím mládětem?To už se z nich asi nic nevylíhne?

+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest

Share This