Vyberte stránku

Poštolka obecná kamera z hnízda

autor: Čvn 22, 2016Evropa, Živé kamery z přírody37 komentáře(ů)

Poštolka obecná – popis

Hnízdo se nachází v Maďarsku v Budapešťi, část Budín

Poštolka obecná je malý zástupce z řádu dravců. Rozpětí křídel poštolky se pohybuje v rozmezí 70–80 cm. Poštolka obecná je drobný sokolovitý dravec o něco větší, než hrdlička divoká. Na obloze má viditelně špičatá křídla, často žije ve městech a je to nejpočetnější sokolovitý dravec.

Poštolky poznáte podle jejich třepotavého letu, kdy se udržují ve vzduchu na jednom místě, vyhlížejí kořist a po jejím zahlédnutí útočí střemhlavým letem. Tento způsob lovu ji odlišuje od jinak poměrně podobného krahujce obecného, který však při lovu letí nízko nad terénem a i silueta křídel má u krahujce tupější zakončení. Poštolky za letu rychle mávají křídly a po několika úderech dělají přestávku. Při kroužení mají široce rozevřený ocas.

Poštolky si hnízda nestaví, využívají hnízda jiných ptáků (zejména strak a vran) a také různé vyvýšené dutiny, římsy a výklenky budov, kde snáší vejce pro která jen vytlačí důlek v původním materiálu. V posledních letech velmi často hnízdí na balkonech paneláků na sídlištích.

Poštolka obecná – živě


Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares