Puštík proužkovaný webkamera

autor: | Bře 29, 2017 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 98 komentáře(ů)

Puštík proužkovaný – popis

Kamera 1 a 2
Kamera v hnízdní budce puštíka proužkovaného ve státě Indiana patří do projektu The Cornell Lab of Ornithology. Soví budka se nachází od roku 1999 v zahradě Jima Carpentera, prezidenta a generální ředitel CEO společnosti Wild Birds Unlimited.
Budka byla obsazena v roce 2006 a od té doby hostila několik hnízdících párů sov. Kamerový systém byl instalován v roce 2013 s bezpečnostní kamerou Axis P3364-LVE a mikrofonem namontovaným na straně budky. Infračervený osvětlovač v budce znamená, že můžete sledovat sovy po celou noc , (světlo je pro sovy neviditelné).
Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.allaboutbirds.org/cams/barred-owls/

Puštík proužkovaný je noční pták z čeledi puštíkovitých.
Puštík proužkovaný dosahuje výšky okolo 50 cm, hlavu má dokonale kulatou a širokou s tmavohnědýma očima. Jeho opeření je hnědé s intenzivním tečkováním, má bílou hruď s podélným proužkováním a s příčnými vlnkami na hrudi. Obývá smíšené lesy, ale hnízda si staví v čistě listnatých porostech v blízkosti vod. Obývá Severní Ameriku. Houkání tohoto puštíka patří k těm nejneobvyklejším z nočních zvuků. Prozrazuje svou přítomnost vysoce znějícím hlasem, pohově odpovídá magnetofonovému záznamu, nebo dobré hlasové napodobenině. Své hnízdo umisťuje do dutin stromu, které se dají využívat několika generacemi, nebo až desítky let. Také využívá opuštěná hnízda dravců a krkavcovitých pěvců. Obvykle snáší dvě až tři bílá vejce. Mezi jeho potravu patří malí savci, plazi, menší ptactvo, obojživelníci a korýši.

Puštík proužkovaný – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)