Káně rudoocasá – webkamera

autor: | led 31, 2018 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 69 komentáře(ů)

Káně rudoocasá – popis

Káně rudoocasá je středně velký dravý pták z čeledi jestřábovitých. Hnízdí téměř na celém území Severní Ameriky v rozmezí od západní Aljašky a severní Kanady až po Panamu a Karibik a náleží vůbec mezi nejhojnější severoamerická káňata. Vyskytuje se ve 14 poddruzích, které se mezi sebou liší zbarvením a areálem rozšíření.
Káně rudoocasá dorůstá 45 – 65 cm a v rozpětí křídel měří 110 – 145 cm, samice přitom bývají průměrně asi o 25% větší než samci. Hmotnost u dospělých jedinců se obvykle pohybuje mezi 690–1600 g. Svrchu je hnědá, spodinu má světlejší s výraznými hnědými stříkanci a ocas charakteristicky cihlově zbarvený.
Obývá širokou paletu lokalit v různých nadmořských výškách, včetně pouští, pastvin, jehličnatých, opadavých i tropických deštných lesů, zemědělské půdy a městských oblastí. V Kanadě, Mexiku a Spojených státech je chráněná.
Požírá zejména malé savce, ale také ptáky, plazy a vzácněji i netopýry, hady, ryby, korýše a hmyz. Složení její potravy se mění podle oblastí a ročního období, až 85 % z její potravy však obvykle zabírají hlodavci. Je monogamní. Klade 2 – 3 vejce, na kterých sedí po dobu 28 – 35 dnů.
Díky její zatím stále poměrně vysoké početnosti a snadnému výcviku se často využívá i v sokolnictví. Má také význam u některých původních severoamerických kmenů, kteří její pera považovaly za posvátné a využívaly je při náboženských obřadech.

Káně rudoocasá – živě


[popup_trigger id=“761″ tag=“span“]přidat záznam[/popup_trigger]

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

69 Komentáře on "Káně rudoocasá – webkamera"

avatar
  Subscribe  
Upozornit emailem
Jaroslava Krejčová
Member

16.5. 12,13 pohodové palačinky

Jaroslava Krejčová
Member

2.5. 14.32 pohoda, trochu si vyprávíme, mamča hlídá

Jaroslava Krejčová
Member

19.4. prckové jsou krásně vidět jsou dost sami, kamera je často přibližuje. 9,24 krásně velká myš k svačině, to si dají.9.32 krátká rvačka dokonce, ale mamča je hned zklidnila, opakování 9,34,za minutu opět. Mamča je vzala pod křídla a je klid.

Přidejte se k nám!

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme. Nyní prosím dokončete svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám zaslali

Pin It on Pinterest

Share This