Hnízdo orlů bělohlavých se nachází poblíž SV pobřeží Floridy asi 24 metrů nad zemí na stromě borovice a bylo postaveno společností Bald Eagles Romeo a Julie přibližně před 12 lety. V průběhu let se hnízdo značně rozrostlo do velikosti a hmotnosti, pravděpodobně váží téměř tunu. Z důvodu ochrany orlů a jejich hnízda je konkrétní umístění tohoto hnízda soukromé a nelze jej zveřejnit.
Organizace American Eagle Foundation (AEF) začala vysílat online přenos z tohoto divokého orlího hnízda 1.října 2013.
Od roku 2008 Gretchen Butler, dobrovolnice programu Audubon „EagleWatch“ a programu American Eagle Foundation „Eagle Nest Cam“, pečlivě sledovala a dokumentovala důležité události spojené s domácími orly Romeem a Julií a jejich potomky.
Schéma života v Hamletu bylo předvídatelné, kdy se orlí obyvatelé Romeo a Julie vraceli počátkem podzimu, aby zahájili novou sezónu. Zároveň chránili své hnízdo před všemi vetřelci a udržovali vejce a orlí mláďata v bezpečí. Zachovali si bezprecedentní 100% úspěšnost během 10 sezón a vychovali 19 orlů.


Sezóna 2018-2019 však byla velmi odlišná, protože několik orlů narušilo klid a pohodu tohoto hnízda. Očekávání sezóny skončilo zármutkem, když se Julie vrátila do hnízda se zraněním a následně byla z hnízda vyhnána soupeřem jen několik dní před vylíhnutím vajec, takže Romeo musel odvádět práci za oba. Když se na Štědrý den roku 2018 vylíhlo vejce, přiletěla cizí orlice za Romeem do hnízda a odnesla vylíhlé mládě. V tu dobu se v okolí hnízda pohybovala i jiná samice, kterou společnost pojmenovala A2 a samec Samson, potomek Romea a Julie.
A2 byla nadále viděna při návštěvě samce, Samsona a utvořili spolu pár. Už několik měsíců diváci AEF nazývají tuto krásnou orlici Gabby, protože je tak upovídaná, a v říjnu 2019 jí tým NEFL oficiálně dal elegantní jméno Gabrielle.
Samson se vylíhl v tomto hnízdě Romeu a Julii dne 23. prosince 2013. Toto bylo šťastné hnízdo; jídla byla spousta a mezi Samsonem a starší sestrou Delilah, která se vylíhla 20. prosince, byla velmi malá sourozenecká rivalita. Samson a Delilah úspěšně opustili hnízdo, načerpali sílu a zdokonalili své lovecké schopnosti. Víme, že Samson opustil oblast 22. dubna 2014, ve 120 dnech.
Bylo to o čtyři roky později, když byl Samson viděn zpět v hnízdě, přičemž pozitivní identifikaci provedli pracovníci AEF podle fotografií a také podle jeho zploštělého prstu, který byl pozorován, když byl ještě mládě.

Sezóna 2019-2020

Samson se objevil zpět v hnízdě 26. srpna 2019 a začal přinášet větve a mech, což naznačovalo, že si nárokuje hnízdo a připravuje se na příští sezónu. Jeho kamarádka Gabrielle se objevila 12. září. Od té doby byl pár viděn spolu a spal ve stromu hnízda nebo v jeho blízkosti. V Hamletu došlo ke střídání stráží. Bylo příjemné sledovat, jak se potomek Romea a Julie, Samson a jeho kamarádka Gabrielle, vyvinuli v tak krásnou a kompatibilní dvojici.
V pondělí 13. ledna 2020 Gabrielle položila své první vejce. Druhé vejce, NE23, bylo položeno 16. ledna 2020 První mládě se vylíhlo 1.2. druhé 21.2. Prostřednictvím soutěže o pojmenování byli brzy pojmenováni Jules (NE22) a Romy (NE23) na počest Romea a Julie. Jules opustila hnízdo 7. května a Romy 17. května.

Sezóna 2020 – 2021

Samička Gabrielle se vrátila na hnízdo 4. září 2020
Samson se vrátil do oblasti 15. srpna 2020
28. září jsme mohli spatřit první páření před kamerou


Online přenos z hnízda: American Eagle Foundation – Hamlet

Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

Videozáznamy:

Návrat samičky Gabrielle do hnízda. Samson i Gabrielle společně přiletěli do hnízda a společně zahájili novou sezónu 2020–2021!

První pokus o páření


Samson a Gabrielle na větvi hnízdícího stromu

Samson při úpravě hnízda, přináší velké větve

Krásný západ slunce, Samson a Gabriiele přilétají na noc domů


První páření před kamerou

Zdroj: https://nefleaglecam.org/, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)