Hnízdo kondorů kalifornských Pole Canyon, se nachází v odlehlém kaňonu nedaleko Hopper Mountain National Wildlife Refuge. Rodiče mláděte v hnízdě Pole Canyon jsou máma # 563 a táta # 262. Samec # 262 (18 let) – vajíčko bylo položeno v roce 2001 a byl prvním životaschopným vejcem položeným ve volné přírodě od doby, kdy začal program reintrodukce. On byl jeden z dvou vajec položených na hnízdě, kde hnízdil jeden samec se dvěma samicemi (samec # 100 a samice # 111 a # 108) ale byl přinesen do zajetí, aby byla zajištěna správná inkubace vajíčka. Vylíhl se v Los Angeles Zoo a byl propuštěn zpět do divoké přírody o rok později v roce 2002. Samička # 563 (9 let) se vylíhla v Oregon Zoo v roce 2010. Toto je jejich první pokus o hnízdění dohromady, ale oba mají za sebou hnízdění s jinými partnery, kteří již nežijí Jediné vejce bylo položeno v této hnízdní dutině a kuřátko se vylíhlo 10. dubna 20198. srpna proběhla kontrola mladého mláděte kondora kalifornského v hnízdě. Kontrola mláděte proběhla úspěšně. Každému divokému kondorovi je přidělen štítek s jedinečnou kombinací barvy / čísla a sešitým rádiovým vysílačem. Tyto značky jsou životně důležitým nástrojem ochrany, který biologům umožňuje identifikovat a sledovat kondory v přírodě!
Kuřátko Pole Canyon obdrželo značku křídla s číslem 80, odkazující na poslední dvě číslice čísla plemenné knihy # 980.
Biologové odebrali mláděti vzorky krve k testování DNA a hladiny olova v krvi, fyzicky vyšetřili mládě, očkovali ho proti viru západonilské horečky a odebrali vzorky z hnízda na testování přítomnosti olova. Podle biologů vypadalo kuřátko během kontroly zdravě a vážilo 8,4 kilogramů To je jedno velké kuře!

Během kontroly zdravotního stavu, byl přenos z hnízda offline.Online přenos z hnízda

Kondor kalifornský webkamera z hnízda

Videozáznamy z hnízda

Mladý kondor na kameře zblízka
Mladý kondor, po kontrole biologů u vchodu do jeskyně

Mladý kondor si protahuje křídla
Samice přiletěla nakrmit mládě – pohled i z druhé kamery

Táta se přiletěl s mládětem pomazlit

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)