Hnízdo orlů bělohlavých Harriet a M15 se nachází v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate. Sezóna 2020 je osmá sezóna, kdy společnost Dick Pritchett Real Estate poskytl živý pohled na toto hnízdo.


E15 a E16 po celý týden cvičili vysoké skoky na hnízdě. Na konci minulého týdne navštívil E15 více větví na stromě hnízda. V pondělí 15. června vzlétl E15 k vnější větvi a ve snaze dostat se zpět do hnízda skončil na větvi pod hnízdem. Další pokus dostat se do hnízda se E15 nepovedl, zůstal na zemi a začal zkoumat pastvinu.

Po náhodném pádu se E15 procházel vysokou trávou a krátkým letem se přesunul k plotu u rybníka. Když šel kolem kůň, aby zkontroloval nového návštěvníka na pastvině, E15 letěl do trávy na stranu kanceláře u rybníka. E15 tam odpočíval a nakonec provedl dlouhý let na přední borovici, kde zůstal na noc.
E16, byl spokojený v hnízdě, nemusel si hájit potravu a spokojeně se krmil v nepřítomnosti E15. E16 překročil další milník a udělal první krok k větvení 16. června. Touha E15 dostat jídlo, ho přiměla, aby provedl let kolem pastviny a zpět domů do hnízda.


E15 a E16 se stávají kvalifikovanějšími v mnoha oblastech. Když bylo několik dní jídla málo, zjistili, že jídlo není k dispozici celý den a každý den. Hlad je skvělý motivátor a E16 se stal agresivnějším při jídle a lépe si kořist hájil.
E15 začal používat velké manévry, aby získal část kořisti pro sebe. E16 se naučil jíst rychleji, aby neztratil jídlo. E15 a E16 budou čelit tvrdé konkurenci o jídlo na své cestě ve volné přírodě. Než začnou sami lovit, budou se muset naučit krást jídlo a kořist si uhájit.

Harriet a M15 odvádějí úžasný výkon, za svou obětavost a vytrvalost jsou odměněni silným a prosperujícím potomstvem.

Online přenos z hnízda – dickpritchettrealestate.com

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera


Videozáznamy Lady Hawk

První let E15!
E15 se snaží dostat z větve zpět do hnízda. E15 se stále snažil přijít na to, jak se dostat do hnízda, když se zlomila větev. E15 klouzal k zemi do trávy. E15 letěl na zem k plotu u příjezdové cesty Pritchett. Přichází tři koně a vyděsili E15 a ten odletěl k dubu a do trávy poblíž stožárů rybníka. E15 chvíli odpočíval v trávě a pak odletěl zpět k hnízdišti a později byl vidět na jedné z předních borovic.

Poté, co strávil E15 noc v přední borovici, se probudí a vidíme několik super roztomilých detailů malého průzkumníka! O pět hodin později se E15 posune směrem k menší větvi. Trvá jen několik minut, než vyletí z větve a stoupá kolem pastviny a vrací se vítězně zpět do hnízda .

Zatímco E15 byl stále v přední borovici a uvažoval o tom, jak se vrátit do hnízda, E16 se poprvé v 09:56:30 obrací k větvi a hřaduje!

Zdroj: dadsjazz, southwest florida eagle cam, Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)