Hnízdo orlů bělohlavých se nachází poblíž severovýchodního pobřeží Floridy asi 24 metrů nad zemí na stromě borovice a bylo postaveno společností Bald Eagles Romeo a Julie přibližně před 16 lety. V průběhu let se hnízdo značně rozrostlo do velikosti a hmotnosti, pravděpodobně váží téměř tunu. V zájmu ochrany orlů a jejich hnízda je konkrétní umístění tohoto hnízda soukromé a nelze jej zveřejnit.


Loni se koncem listopadu ztratil rezidentní orlí samec Samson a už jsme ho nikdy neviděli a je považován za mrtvého. Gabby čekala, až se její druh vrátí, ale když to neudělal, setkala se s mnoha vetřelci a potenciálními nápadníky. Ale jeden orel vyčníval a obstál ve zkoušce časem – V3. Poprvé se objevil 9. prosince 2022 a zůstal až do 15. prosince. Pak přišla řada nových orlů.
Gabby bránila své hnízdo proti vetřelcům a potencionálním nápadníkům. V3 se vrátil kolem Vánoc a zůstal s Gabby, dokud neodletělas na léto pryč.. V3 se ještě chvíli poflakoval kolem hnízda a pak koncem dubna také odletěl.
Gabby se normálně vrací domů kolem druhého týdne v září – loni to bylo 12. září. Těšíme se, že v této sezóně uvidíme jak Gabby, tak V3 jako spřízněný pár, že snese vajíčka a společně založí svou první rodinu.

Online přenos z hnízda:

Orel Bělohlavý na Floridě – webkamera (Samson a Gabrielle)

Videozáznamy

Úprava kamer na sezónu 2023/24

Sameček V3 se vrátil do oblasti

Zdroj: AEF, videozáznamy nighteagle007,Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)