Tato kamera nahlíží do útulného hnízda rodiny orlů bělohlavých, kteří společně hnízdí šestým rokem. Hnízdo se nachází na ostrově Santa Cruz, největším ostrově v národním parku Normanské ostrovy u pobřeží jižní Kalifornie.
Hnízdící sezóna se nezačala vyvíjet dobře. Samička snesla celkem 3 vajíčka. Bohužel před snesením třetího vajíčka došlo k poškození dvou vajíček, které pár v hnízdě inkuboval. První vajíčko samička snesla 5. února, druhé 8. února. V ranních hodinách dne 11. února došlo k poškození obou vajíček. Večer, 11.února v 18:42 samička snesla třetí vajíčko.
Podobná situace se stala v tomto hnízdě v roce 2017, kdy samička ve dvou snůškách snesla celkem 8 vajec a ani jedno z vajíček nevydrželo.Vyjádření biologa – Aktualizace Dr, Sharpe
Obě vejce v hnízdě Sauces se dnes rozpadly. Mohlo k tomu dojít pokud je hnízdící pohár postaven přímo na vrcholu větve a i problém ve výrobě vaječných skořápek u samičky. Jediným způsobem, jak zjistit, zda se jedná o problematiku kontaminantů, by bylo shromažďování obsahu vajec, které nemůžeme / nebudeme dělat během aktivní rozmnožovací sezóny. Je spousta času položit více vajec (do konce dubna) a doufejme, že nebudeme opakovat sezónu 2017, kdy se všech 8 známých vajec zlomilo.

Toto je z výroční zprávy IWS 2017
Do hnízda jsme vstoupili 25. července, abychom shromáždili fragmenty skořápek pro analýzy. Tloušťky skořápky byly měřeny na západní základně obratlovců Foundation a měly tloušťku 0,360 ± 0,010 mm (± SD). To je přibližně o 38% tenčí než průměr před DDT o 0,586 mm pro orlí vejce sbírané na Normanských ostrovech a v sousední pevninské Kalifornii (Kiff 1994)
V souhrnu této zprávy se říká:
“ Hnízdo Sauces samička položila a rozbilo se 8 vajec ve 2 snůškách. Mnoho z nich se rozpadlo během půl hodiny od uložení. Měření fragmentů skořápky získaných z hnízda naznačuje, že měli extrémní ředění (o 39% tenčí než ve vejcích před rokem 1947), ale nevíme, zda je ředění způsobeno kontaminací DDT nebo jiným kontaminantem nebo fyziologickým problémem. V roce 2018 budeme sledovat hnízdo Sauces Canyon a pokud budou podobné výsledky hnízdění, pokusíme se zachytit samici kvůli fyzikálním vyšetřením a sběru krve pro analýzu kontaminantů. „V roce 2018 pár zdárně na hnízdě odchoval tři mláďata. Doufáme, že šlo jen o nešťastnou náhodu a třetí vajíčko se vylíhne.
Online přenos z hnízda

Hnízdo orla bělohlavého Santa Cruz živě

Videozáznamy:

Snůška prvního vajíčka
Samička A48 snáší druhé vajíčko

První poškozené vajíčko
Rozbité druhé vajíčko

Samička snáší třetí vajíčko

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)