Hnízdo orlů bělohlavých Harriet a M15 se nachází v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate. Sezóna 2020/2021 je devátá sezóna, kdy společnost Dick Pritchett Real Estate poskytl živý pohled na toto hnízdo.
Toto hnízdo je označeno LE026-B programu Florida State Monitoring Program. Na tomto místě je sledováno 9 let.
Pokud se díváte v noci, upozorňujeme, že kamera 1 je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem (IR). Záře, kterou na fotoaparátu vidíte, je pouhým okem neviditelná. Orli nevidí žádné světlo a zůstávají nerušeni.

Společnost SWFEC spolupracuje s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů a nezasahuje do žádných přírodních událostí v hnízdě. Přenos ukazuje matku přírodu v její skutečné podobě a určitý obsah nemusí být vhodný pro všechny diváky. Zásah do hnízda je možný pouze v případě poškození orlů lidskou činností s určitým povolením federálních úřadů.
Kamera č. 1 je umístěna přibližně 180 centimetrů nad hnízdem a je vybavena nočním viděním. Nedělá ani žádný hluk. Ptáci nevidí ani neslyší nic přicházejícího z kamery. Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18 metrů od hnízda a má schopnost zachytit akce mimo pohled kamery č. 1. Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí a umístěné tak, aby poskytovaly nejlepší výhled na hnízdo a ptáky při zachování nedotčené krásy hnízda a jeho okolí.
Kamera č. 3 je instalována blíže k severu rybníka, aby zachytila aktivitu, která se děje kolem pastviny a v oblasti rybníka.
Kamera 4 360 se nachází ve stromu hnízda, která zachycuje 360 stupňový pohled na každodenní aktivitu orlů. Tato kamera umožňuje kliknout a přetáhnout do kterékoli oblasti prohlížení, abyste získali dokonalý zážitek.

Harriet položila první vejce deváté sezóny 16.12 v 16:58:31, druhé vajíčko položila 19.12. v 16:45:17


Vybrali si své původní hnízdo, nyní bude orlí pár Harriet a M15 vajíčka plně inkubovat a chránit dalších 35 dní, než se vylíhnou mladí orli.
Obvykle Harriet snáší vajíčka v polovině listopadu. Letošní načasování snůšky bylo trochu napínavé, protože v minulé sezóně došlo k druhé snůšce vajec a E15 setrval v oblasti déle než obvykle.


Online přenos z hnízda

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

První vajíčko


M15 poprvé spatří své vejce

M15 inkubuje, detailní záběry na vajíčko

Druhé vajíčko!


M přiletí, aby viděl druhé vejce

M poprvé vidí druhé vejce a ujímá se inkubace

Zdroj: SWFL Eagles, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)