Hnízdo výrů virginských se nachází ve městě Corona v Kalifornii.

Hnízdo je ve výšce 15 metrů a je velmi stabilní. Jedná se o kulatý a hluboký proutěný koš vyložený kokosovým jádrem. Kamera je „AXIS P1448-LE“ Streamuje pomocí „Camstreamer App“
Owlvira je samice, která je větší a tmavě hnědá s výraznější větší bílou skvrnou na přední straně, je stará asi 5 let. Hoots samec, je menší sova, kterému je kolem 4 let.
Na hnízdě se nejprve se objevila Owlvira asi před 4 lety a o 8 měsíců později se objevil Hoots. Výři obvykle kladou svá vejce v Kalifornii v polovině ledna. Po snesení vajíček zůstává samice v hnízdě plně inkubovat. Samec jí bude nosit potravu. Inkubace vajíček trvá přibližně 35 dní.


Výr virginský

Výr virginský je statný a velký pták. Obývá severní, střední i Jižní Ameriku. Je to velice přizpůsobivý pták s velkým rozsahem rozšíření. Samice jsou o něco větší než samci. Dospělé sovy mají velké ušní chvostky, rudohnědou tvář a bílou skvrnu na hrdle. Vrchní část těla je kropenatá, spodek těla tvoří žlutohnědé svislé vlnkování. Ušní „chvostky“ tvoří pouze pera a nijak nesouvisí se sluchovým ústrojím. Mají skvělý sluch, který jim umožňuje nalézt přesné umístění jejich kořisti.
Období páření se liší spolu s areálem rozšíření, může začínat už v lednu a únoru. Páry většinou využívají opuštěných hnízd od jiných druhů ptáků, někdy hnízdí v dutinách či na skalních útesech.
Samice snese nejčastěji bílá 2-3 vejce, je-li dostatek potravy tak i 6, samice nich sedí zhruba 35 dní.


Sezóna 2023

Samička položila celkem čtyři vajíčka. První samička snesla 4. ledna, druhé 7. ledna, třetí 10. ledna a čtvrté vajíčko 13. ledna.
9. února se na prvním vajíčku objevila prasklina a první mládě se vylíhlo 10. února. O den později 11. února se vylíhlo druhé mládě. Třetí přišlo na svět 12. února a čtvrté 15. února.

Online přenos z hnízda:

Výr virginský – Kalifornie

Videozáznamy:

Prasklina na prvním vajíčku – líhne se první mládě


První mládě je na světě

Tři mláďata v hnízdě

Sameček přináší kořist


Vylíhlo se čtvrté mládě

Zdroj: Live Owl CAM, videozáznamy Liznm

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)