Během podzimu roku 2014 začal pár výrů virginských navštěvovat toto opuštěné hnízdo, kde původně hnízdil pár orlů bělohlavých.
Hnízdo se nachází 25 metrů nad zemí na jednom z šesti mezinárodních certifikovaných golfových hřišť v The Landings, na Skidaway, nedaleko Savannah v Georgii.
V průběhu roku 2015 a 2016 pár výrů zde odchoval čtyři mláďata, ale v roce 2017 se na místo nevrátil.
Místo sov zde zahnízdil v roce 2017 pár orlovců říčních. Orlovci zde vychovávali mláďata až do roku 2021, ale v období rozmnožování v roce 2022 dochází ke změně. Na hnízdiště se vrací pár výrů virginských!


Samička položila první vajíčko 17. ledna.
Instalace kamery byla financována Skidaway Audubon se souhlasem představenstva Landings Club. Dodavatel streamovacích systémů HDonTap nainstaloval kamery a poskytl službu spravovaného živého streamování.

Výr virginský

Výr virginský dosahuje 46 až 68 cm na výšku, rozpětí křídel 101 až 153 cm a hmotnosti zhruba 1400g. Obecně jsou největší sovy nejblíže u polárních oblastí a nejmenší sovy poblíž rovníku. Samice jsou o něco větší než samci. Dospělé sovy mají velké ušní chvostky, rudohnědou tvář a bílou skvrnu na hrdle. Vrchní část těla je kropenatá, spodek těla tvoří žlutohnědé svislé vlnkování. Ušní „chvostky“ tvoří pouze pera a nijak nesouvisí se sluchovým ústrojím. Mají skvělý sluch, který jim umožňuje nalézt přesné umístění jejich kořisti.
Potrava to výra virginského je velice různorodá, ale žere převážně malé až střední savce, např. krysy, veverky, myši, krtky, skunky, rejsky, netopýry, lasice ale také ptáky, hmyz, korýše, obojživelníky, plazy nebo ryby. Na vybraných území se stávají jeho důležitou součástí potravy i zajíci nebo králíci. Období páření se liší spolu s areálem rozšíření, může začínat už v lednu a únoru. Páry většinou využívají opuštěných hnízd od jiných druhů ptáků, někdy hnízdí v dutinách či na skalních útesech. Samice snese nejčastěji 2-3 vejce je-li dostatek potravy tak i 6, inkubace trvá zhruba 35 dní.
Výr virginský se dožívá ve volné přírodě až 13 let, v lidské péči až 40 let.


Online přenos:

Orlovec říční – webkamera Savannah

Videozáznamy

Výři se vracejí na hnízdo


Snůška prvního vajíčka

Samička inkubuje vajíčko

Zdroj: Cornell Lab Bird Cams, videozáznamy Cornell Lab Bird, Edith P,

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)