Faeton žlutozobý – webkamera Nonsuch

autor: | Dub 23, 2019 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 26 komentáře(ů)

Faeton žlutozobý – popis

Faetoni jsou relativně velcí ptáci; dospělí mohou měřit 76 – 82 cm (včetně 33–45 cm ocasních per), s rozpětím křídel 90 cm až 1 m. Peří je čistě bílé, s diagonálními černými pruhy přes každé křídlo. Tyto pruhy tvoří tvar V, když je létající pták prohlížen shora. Špičky křídel jsou také černé a u oka je černý pruh. Výrazný ocas se skládá ze dvou extrémně dlouhých per obklopen krátkým peřím. Dlouhý ostrý, špičatý zobák je u mladých ptáků žlutý a mění se na oranžovou. Nohy jsou tmavé.
Faeton žlutozobý tráví 80% svého života na oceánu a na pevninu se vrací pouze k chovu. Jedno jediné vejce snáší většinou koncem dubna a začátkem května. Vajíčko je pak inkubováno oběma rodiči po dobu 40 – 42 dnů. Rodiče se v průběhu léta vracejí do hnízda s chobotnicí a drobnými rybami pro rostoucí kuřátko. Mláďata vylétají z hnízda koncem srpna, začátkem září, když je rodiče přestanou krmit.

Faeton žlutozobý – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)