Káně rudoocasá – New York

autor: | Bře 12, 2021 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 34 komentáře(ů)

Káně rudoocasá – popis

Užijte si sledování aktivit hnízda káně rudoocasé postaveného na římse v rohu podloubí v Lyman Hall na univerzitě v Syrakusách. Oddaný spárovaný pár, SU-Sue a Otto, tam hnízdí od roku 2012!

Káně rudoocasá
Káně rudoocasá je středně velký dravý pták z čeledi jestřábovitých. Hnízdí téměř na celém území Severní Ameriky v rozmezí od západní Aljašky a severní Kanady až po Panamu a Karibik a náleží vůbec mezi nejhojnější severoamerická káňata. Vyskytuje se ve 14 poddruzích, které se mezi sebou liší zbarvením a areálem rozšíření.
Káně rudoocasá dorůstá 45 – 65 cm a v rozpětí křídel měří 110 – 145 cm, samice přitom bývají průměrně asi o 25% větší než samci. Hmotnost u dospělých jedinců se obvykle pohybuje mezi 690–1600 g. Svrchu je hnědá, spodinu má světlejší s výraznými hnědými stříkanci a ocas charakteristicky cihlově zbarvený. Je monogamní. Snůška čítá 2 – 3 vejce, na kterých sedí po dobu 28 – 35 dnů.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://thecollege.syr.edu/alumni/nest-cam/

Káně rudoocasá – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)