Kapustňák širokonosý – Florida

autor: | Pro 9, 2019 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 6 komentáře(ů)

Kapustňák širokonosý – popis

Tato kamera zabírá pramen řeky ve Státním parku Blue Spring, kde se kapustňáci shromažďují v zimních měsících, kdy teplota řeky v sousední řece St. John klesne pod teplotu pramene. V malé zátoce vyvěrají ze dna řeky v jednom místě horké prameny. Voda zde má o několik stupňů více, než je v tomto ročním období obvyklé, kolem třiadvaceti stupňů. Což z ní činí v zimním období životně důležité útočiště pro kapustňáky. Občas jsou k vidění lidi na kajacích v záběru, jsou to vědci se zvláštním povolením. Kromě kapustňáků lze spatřit řadu ryb, jako jsou sladkovodní a mořské štiky, sumci, tarponi, parmice, amury, okouny, Gambusie komáří, tilapie, pacu ryby, obrněné sumečky, příležitostně želvy, kormorány, potápky nebo hady.
Save the Manatee Club je oceněná národní nezisková organizace 501 (c) (3) a členská organizace založená v roce 1981 zpěvákem / skladatelem Jimmym Buffettem a bývalým senátorem USA Bobem Grahamem, když byl guvernérem Floridy. Jejich posláním je chránit kapustňáky a jejich vodní stanoviště pro budoucí generace.

Kapustňák širokonosý – živě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)