Poštolka jižní – webkamera Španělsko

autor: | Úno 15, 2019 | Evropa, Živé kamery z přírody | 40 komentáře(ů)

Poštolka jižní – popis

Hnízdiště se nachází v Národním parku Cabañeros

Národní park Cabañeros je španělský národní park ve střední části země, v regionu Kastilie-La Mancha. Leží přibližně 60 km jižně od Toleda, v oblasti pohoří Montes de Toledo (nejvyšší bod 1 448 m), v části Sierra del Chorito. Cílem parku je zachování původního středomořského lesa s řadou vzácných druhů rostlin a živočichů. Park má rozlohu 409 km² a byl založen v roce 1995.
Poštolka jižní, je velmi podobná poštolce obecné, liší se hlasem, kratšími křídly, kratším ocasem a světlými drápy. Samec má hnědý hřbet bez tmavého skvrnění, modravé křídelní pole, modrou hlavu s šedými tvářemi (bez vousu), tečkování na spodině menší a řidší. Spodina křídla je světlá s tmavými špičkami. Samice je od samice poštolky obecné rozlišitelná jen velmi obtížně. Hnízdí v koloniích ve městech, na útesech, zříceninách aj. V České republice hnízdila před druhou světovou válkou, od té doby zaletuje jen výjimečně.

Děkujeme provozovatelům webkamery:

.

Cámaras en DIRECTO

Poštolka jižní – živě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)