Bizon americký statné zvíře, největší savec Severní Ameriky. Existují dva: bizon prérijní a bizon lesní.
Prérijní bizon se původně vyskytoval na Velkých pláních od kanadské Alberty až po Mexiko,
Bizoni jsou přežvýkavci. Spásají traviny,zejména tzv. bizoní trávu.Lesní bizoni se navíc živí výhonky dřevin, žaludy a bobulemi.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Říje probíhá od května do září, kdy spolu bizoní býci urputně zápasí. Po devítiměsíční březosti rodí samice jedno mládě, které kojí asi rok. Telata zůstávají u matky až do dosažení dospělosti, tj. do stáří tří až pěti let.
Prérijní bizoni se sdružovali do obrovských stád, jež mohlo tvořit i několik desítek tisíc jedinců pokrývali území až o rozloze 80 čtverečních kilometrů. Na podzim se bizoní stáda přesouvala na jih a východ a na jaře se vracela zpátky do severních a západních oblastí. V zimě se bizoni rozptýlili do menších skupinek, hlavou odhrnovali sníh a spásali trávu.

Tři webové kamery byly instalovány v Západním bloku národních parků na trávníku v blízkosti zavlažovacího otvoru. Tyto kamery poskytnou nahlédnutí do každodenního života prérijních bizonů a dalších dravých zvířat.
Bizoni jsou největší domácí domorodci v Severní Americe.
Ačkoli 80% kanadských rodných prérií bylo ztraceno, Národní park Grasslands je nejnepatrnějším příkladem toho, co zůstává s rozkvětem stáda téměř 400 bizonů, kteří se volně potulují na své rodné prérii..

Národní park Grasslands zachovává směsný trávní ekosystém přes 70 různých druhů trávy a více než 50 různých druhů divokých květů. Trávníky jsou jediným místem v Kanadě, kde můžete vidět černé fretky,kuňky východní a psouny prériové v jejich rodném stanovišti.

Videozáznamy z Národního parku Grasslands

Bizon se škrábe

Bizon zlízka

Bizon se povaluje v prachu

Stádo bizonů

Velký bizon před kamerou

Pronghorn – americká antilopa

Psoun prériový zblízka

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)