Líhnutí prvního mláděte očekáváme 24.prosince

Zde je několik informací o tom, co embryo dělá, aby se dostalo do pip etapy a také
co ‚pip‘ znamená:

Kniha Nick Foxa o pochopení dravce (Hancock House, 1995):
„Asi 55 procent z cesty inkubace membrány obklopující embryo, vnitřek vajíčka a embryo je již volně-plovoucí, uvnitř vajíčka.
Rodiče v tomto stadiu neotáčí vejce, ale na okamžik je prostě uvolní od tření sousedních vajíček, takže se může vrátit zpět
do své rovnoměrné polohy. Mají tendenci udržovat vejce v poměrně pevných orientacích, nikoliv je otáčet náhodně jako v první polovině inkubace, což je důležité pro dosažení správné polohy pro líhnutí.
Vzhledem k tomu, že inkubace pokračuje dále, tato rovnoměrná pozice se stává zřetelnější a když je označen horní povrch [pláště], je vidět, že při svícení se shoduje s nejvzdálenější částí vzduchové komory [tj. Vzduchový vak těsně uvnitř pláště
na tupém konci vajíčka mezi měkkými membránami – jak embryo mění polohu, vzduchová komora se posune z tupého konce směrem k vrcholu vajíčka nad hlavu mláděte]. První mírný pip skořepiny se běžně odehrává trochu vlevo od této čáry na okraji vzduchové komory a je možné předpovědět a označit přesné místo, kde se pip bude vyskytovat několik dní předem.
Dobře umístěný pip je dobrým indikátorem toho, že samotné mládě je správně umístěno. Jak postupuje pip a vaječný zub
se zvedne výše, první skutečná úplná díra bude mít tendenci být dále vpravo, na rovnovážné čáře samotné. Když se mládě začne správně pokládat, rozpad bude kolem tupého konce vajíčka.

Počáteční otvor ve vejci se nazývá „pip“. V době, kdy je pip vidět, mládě už nějakou dobu pracuje uvnitř vajíčka, aby se vylíhlo. Jedna definice pipu: Bod nebo tečka.
.
V blízkosti líhnoucího času se orel přesouvá uvnitř vajíčka, čímž se jeho zobák přibližuje vzdušnému prostoru na konci vajíčka.
Bude absorbovat zbývající žloutek do břicha a začne absorbovat zbývající tekutinu ve vejci. Mládě se bude pohybovat uvnitř vajíčka na líhnoucí pozici – zobák mezi tělem a křídlem – což zvyšuje účinnost pip.
Embryo propichuje vzduchový prostor a poprvé dýchá plícemi. Mládě má kalcifikovaný vaječný zub (vypadá krátce po vylíhnutí), který se nachází na jeho špičce zobáku a tím prolomí skořápku.

Mládě má také zvětšený sval (piping sval),který používá aby podepřelo hlavu,když škrábe vaječným zubem po celém vajíčku,zatímco se otáčí proti směru hodinových ručiček pomocí nožiček,nakonec rozbíjí malou díru ve skořápce.
(pip,je někdy označovaný jako „hvězda pip“).

Před začátkem vylíhnutí mládě pohlcuje veškerý zbývající žloutek. Žloutek je bohatý na tuky a poskytuje mláděti potřebnou energii. Trávení tohoto tuku také poskytuje zdroj metabolické vody (voda vytvořená jako vedlejší produkt rozkladu tuku).
Harriet a M15 jsou bdělí a připraveni.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Videozáznamy z hnízda Harriet a M15
Lady Hawk

Harriet inkubovala vajíčka,když M najednou klesl do hnízda.Harriet vstala a pouští M k inkubaci.Po chvíli se vrátila a opět přebrala inkubaci.

M přináší Harriet snídani.Ta vstane z vajíček a začne jíst.M přináší trsy sena a začne inkubovat.

Když M15 inkuboval vajíčka,přiletěl na hnízdící strom mladý asi tak 2-2,5letý orel.Návštěvník zůstal několik minut na větvi,
M ho ani moc nevaroval,že narušil jejich území.Mladík odletěl sám.Nebyl to E9,byl to orel ve věku E7 a E8.Orel neměl žádný kroužek,tak to nemohl být E8.Ale mohl to být E7 !

Krásný pohled na vejce,když M opouští inkubaci a Harriet se vrátila do hnízda.

Harriet a M15 mají velmi dobře načasované otočení na inkubaci vajíček a také trávení času z hnízda. Nikdy nenechávají vajíčka bez dozoru po dlouhou dobu a okolní teploty na Floridě umožňují delší čas strávený mimo vejce.Jak vejce zrají vyvíjející se mláďata vydávají více tepla.Harriet a M si užívali chvilku páření na větvi.Poté Harriet trávila čas na starém OCT stromu.

M je vidět u rybníka na pastvině,hledá materiál do hnízda,Uchopí velkou větev a přináší jí na hnízdo.Bohužel se mu jí nepodařilo umístit,větev padá pod strom.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)