Líhnutí prvního mláděte očekáváme 24.prosince

Zde je několik informací o tom, co embryo dělá, aby se dostalo do pip etapy a také
co ‚pip‘ znamená:

Kniha Nick Foxa o pochopení dravce (Hancock House, 1995):
„Asi 55 procent z cesty inkubace membrány obklopující embryo, vnitřek vajíčka a embryo je již volně-plovoucí, uvnitř vajíčka.
Rodiče v tomto stadiu neotáčí vejce, ale na okamžik je prostě uvolní od tření sousedních vajíček, takže se může vrátit zpět
do své rovnoměrné polohy. Mají tendenci udržovat vejce v poměrně pevných orientacích, nikoliv je otáčet náhodně jako v první polovině inkubace, což je důležité pro dosažení správné polohy pro líhnutí.
Vzhledem k tomu, že inkubace pokračuje dále, tato rovnoměrná pozice se stává zřetelnější a když je označen horní povrch [pláště], je vidět, že při svícení se shoduje s nejvzdálenější částí vzduchové komory [tj. Vzduchový vak těsně uvnitř pláště
na tupém konci vajíčka mezi měkkými membránami – jak embryo mění polohu, vzduchová komora se posune z tupého konce směrem k vrcholu vajíčka nad hlavu mláděte]. První mírný pip skořepiny se běžně odehrává trochu vlevo od této čáry na okraji vzduchové komory a je možné předpovědět a označit přesné místo, kde se pip bude vyskytovat několik dní předem.
Dobře umístěný pip je dobrým indikátorem toho, že samotné mládě je správně umístěno. Jak postupuje pip a vaječný zub
se zvedne výše, první skutečná úplná díra bude mít tendenci být dále vpravo, na rovnovážné čáře samotné. Když se mládě začne správně pokládat, rozpad bude kolem tupého konce vajíčka.

Počáteční otvor ve vejci se nazývá „pip“. V době, kdy je pip vidět, mládě už nějakou dobu pracuje uvnitř vajíčka, aby se vylíhlo. Jedna definice pipu: Bod nebo tečka.
.
V blízkosti líhnoucího času se orel přesouvá uvnitř vajíčka, čímž se jeho zobák přibližuje vzdušnému prostoru na konci vajíčka.
Bude absorbovat zbývající žloutek do břicha a začne absorbovat zbývající tekutinu ve vejci. Mládě se bude pohybovat uvnitř vajíčka na líhnoucí pozici – zobák mezi tělem a křídlem – což zvyšuje účinnost pip.
Embryo propichuje vzduchový prostor a poprvé dýchá plícemi. Mládě má kalcifikovaný vaječný zub (vypadá krátce po vylíhnutí), který se nachází na jeho špičce zobáku a tím prolomí skořápku.

Mládě má také zvětšený sval (piping sval),který používá aby podepřelo hlavu,když škrábe vaječným zubem po celém vajíčku,zatímco se otáčí proti směru hodinových ručiček pomocí nožiček,nakonec rozbíjí malou díru ve skořápce.
(pip,je někdy označovaný jako „hvězda pip“).

Před začátkem vylíhnutí mládě pohlcuje veškerý zbývající žloutek. Žloutek je bohatý na tuky a poskytuje mláděti potřebnou energii. Trávení tohoto tuku také poskytuje zdroj metabolické vody (voda vytvořená jako vedlejší produkt rozkladu tuku).
Harriet a M15 jsou bdělí a připraveni.

Další obsah - videozáznamy a informace jsou dostupné pouze pro členy ZooCam

Pokud jste již členy ZooCam, staří se přihlásit ve formuláři níže.

Informace o členství a registrace

Mohlo by vás zajímat

text
+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest