Nezisková organizace Institute for Wildlife Studies nainstalovala kameru do medvědího údolí před pár lety. Udržovali kameru a přenos aniž by orli používali toto hnízdo.

Na podzim roku 2017 se zde začal objevovat mladý orlí pár. Byl velmi nezkušený při stavbě hnízda.
Zdálo se, že je to jejich první hnízdění. Samička, která dostala jméno Jackie v roce 2018 snesla z kraje ledna 2 vajíčka. Páru se podařilo odchovat jen jedno mládě. Nepřízeň počasí se podepsala na druhém mláděti, když několik dnů po sobě pršelo, mladý orel zemřel na prochladnutí.
V hnízdě se začal v květnu 2018 objevovat nový, mladý pětiletý sameček, kterého pojmenovali Shadow. Původní sameček pan BB byl několikrát vidět v oblasti, ale samička dala přednost mladému samečkovi, s kterým zahnízdila. Pár nyní inkubuje v hnízdě dvě vajíčka. První vajíčko samička položila 6. března, druhé 9. března. Předpokládané vylíhnutí je kolem 10. dubna.Velké Medvědí jezero ( Big Bear Lake) je přehradní nádrž v San Bernardino Mountains, v okresu San Bernardino County, ve státě Kalifornie, USA. Jezero dostalo jméno podle medvědů grizzly, jež byli spolu s domorodci původními obyvateli této oblasti. Náleží k povodí řeky Santa Ana. Okolí nádrže je vyhledávanou rekreační oblastí.

Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear
Videozáznamy Lady Hawk:

První vajíčko sezóny 2019 BB

Shadow přilétá do hnízda a poprvé vidí své první vajíčko
Střídání v inkubaci, zoom na vejce

Sameček přiletěl vystřídat samičku v inkubaci
Shadow přináší do hnízda pěknou rybu, samička by si jí ráda vzala, ale Shadow se nechce dělit. Nakonec se samičce podaří rybu získat.

Snůška druhého vajíčka
Samička přináší seno do hnízda

Samička inkubuje své drahocenné vejce ve sněhové bouři
Zpomalené video, jak ze sebe samička setřásá sníh

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)