Pár orlů bělohlavých na Floridě se přepravuje na novou hnízdící sezónu.

Přenos z orlího hnízda v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate byl zahájen v říjnu 2012.
V sezóně 2016 – 2017, orlí pár Harriet a M15 postavili zbrusu nové hnízdo. Původní hnízdo
se zcela rozpadlo.
Sezóna 2018-2019 je sedmá sezóna , Dick Pritchett Real Estate poskytuje živý pohled do tohoto hnízda na jihozápadní Floridě. V této sezoně opět zachytí celou akci hnízdění pomocí čtyř kamer, které filmují ptáky nepřetržitě živě 24/7.
Pokud sledujete orly v noci, mějte na paměti, že videokamera Cam 1 je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem (IR). Žárovka, kterou vidíte na fotoaparátu, je neviditelná pouhým okem. Orli nevidí žádné světlo a zůstávají nerušeni.
SWFEC spolupracuje s úřady na ochranu volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistili bezpečnost orlů a nebudou rušit ani zasahovat do přírodních událostí v hnízdě. Přenos zobrazuje přírodu ve své pravé podobě a některé okamžiky nemusí být vhodné pro všechny diváky.Harriet a M15 začali připravovat hnízdo na novou hnízdící sezónu a na nový život na pastvinách. Čas od času se v průběhu dvou měsíců přidali pár větviček, hlídali si hnízdící oblast a území.
M15 se stal velmi zkušeným při uchopení větví za letu a jejich snadným dodáním do hnízda.
S Harriet mají na hnízdě velké „diskuze“ kam větev umístit. Harriet také uštědřila M její slavný boční kop, aby mu dala najevo lásku, že se blíží čas páření. Jejich námluvy zahrnují úpravu hnízda, společně spolu létají a posedávají vedle sebe na větvích.
M poprvé Harriet přinesl jídlo do hnízda, tím prokazuje jeho oddanost k ní.

Mnoho jejich dalších sousedů se vrátilo na území s krátkými návštěvami na pastvině. Bylo pozorováno pár dospělých i mladistvých orlů a jiných ptáků. Nyní je Harriet a M na území tolerují. Jakmile se bude blížit čas snášení vajec, budou více obhajovat své okolí. V listopadu zvýší svou aktivitu, přidají větve na vnější „kolejnice“ a začnou nosit měkký materiál do středu hnízda pro vajíčka. Nyní jsou vidět nejvíce ráno, kde pracují na hnízdě a večer před setměním, kdy kontrolují hnízdo.

Z poznámek dadsjazz


Online přenos: https://www.zoocam.info/orli-hnizdo/

Videozáznamy Lady Hawk:

Harriet a M na větvi hnízdícího stromu, na konci videa pokus o pářeníHarriet a M15 při úpravě hnízda

Společná práce na hnízdě, M zkouší hnízdící misku

M přinesl Harriet kus ryby do hnízda, ta se neobjevila, po chvilce M i s kusem ryby odletělVideozáznamy wskrsnwings

Harriet & M15 trávili část rána společně a přidávali větve a trávy do hnízda. Na větvi se páří. Jak se blíží listopad, H a M tráví více času přípravou hnízda a páření se bude odehrávat častěji.

Mladý čtyřletý orel navštívil území Harriet a M a usadil se nad hnízdo. H a M se vrátili do hnízda a po páření se usadili vedle sebe na větev. Seděli blízko sebe a pozorně pozorovali své území.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)