Harriet tiše zavolá a pak hlasitě upozorní, že potřebuje přestávku po dlouhé inkubaci. M15 je obvykle posazen nad hnízdem nebo velmi blízko hnízdícího stromu a přichází k dychtivému převzetí povinností. Harriet a M15 tráví nekonečné hodiny na hnízdě a trpělivě se starají o své drahé vejce. Provádějí dobře načasované výměny, zatímco jeden hnízdo opustí druhý dorazí ke svým povinnostem na hnízdo. Inkubují v teplých dnech,v deštivých dnech udržují vajíčka v suchu.Načechrávají trávu v hnízdící misce,pečlivě otáčejí vajíčka.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Harriet a M15 jsou neustále na stráži a chrání své hnízdo a vajíčka. Mladý orel letěl do horní větv kde chvíli zůstal pod velmi hlasným protestem Harriet.Ta zůstala v hnízdě a hlídala vajíčka , které jsou její hlavní prioritou.
Když se M15 vrátil, upozorňovali voláním vetřelce a Harriet okamžitě vyprovodila návštěvníka mimo hnízdící strom.. Při jiné příležitosti Harriet sledovala z hnízda, jak mladý orel pronásledoval M15 kolem pastvin a hnízdícího stromu. Zdálo se, že M15 měl ve svých pařátech rybu. Jídlo je velkým motivátorem a mohlo se stát,že vetřelec měl zájem o jídlo.M15 přiletěl na hnízdo
a Harriet opět pronásledovala orla a vyhnala ho z pastviny.
Harriet si užila své volné chvíle mimo inkubaci na vysokém stožáru v oblasti,kde se protahovala a poletovala kolem.
Každý z nich byl v rybníku, aby se uklidnil a osvěžil pro svou další směnu.
Za přibližně 20 dnů,budeme sledovat líhnutí nového života v tomto hnízdě.

Videozáznamy:

Na hnízdící strom přiletěl mladý orel a přistál na horní větvi zatímco Harriet inkubovala vejce.M15 přilétá s rybou a přistane na větvi přímo pod vetřelcem.Harriet opouští hnízdo a jde do podkroví a odhání vetřelce ze stromu. Neexistuje způsob, jak zjistit, jestli byl vetřelec E9

M přináší Harriet krásnou rybou bez hlavy. Rychle vstane a požádá si o obědový dar a hladově jí. Rychle jí a pak letí do rybníka, aby se koupala. M se vrátil do hnízda a inkuboval vejce hned po odchodu Harriet.

M15 je v podkroví na větvi přes noc udržuje pozorné oko na hnízdo, Harriet inkuuje vejce. Harriet vstane na první změnu směny – letí do OCT (starý cam strom),Letí na napájecí póly, protože M inkubuje vejce. Často se zvedá, aby obrátil vajíčka – oba H & M otáčejí vejce asi o čtvrtinu otáčky po několika hodinách, aby se zajistilo, že žloutek a membrána se při vývoji nedrží na skořápce. Embryo už teď tvoří končetiny a vývoj zobáku ve skořápce! Harriet letí s pěknou hromadou trávy do hnízda a přebírá inkubaci.

Brzy v sezóně jsme viděli mnoho dodávek větví .Nyní, když Harriet položila své vejce a sdílejí inkubační povinnosti, uvidíte větší dodávky trávy a mechu, aby hnízdící miska byla pohodlná a pomohla izolaci, aby se vajíčka udržela v teple.M přináší velkou hromadou trav a umisťuje je v hnízdě.

Harriet na hnízdě inkubuje když M letí s nějakým dalším hnízdícím materiálem

M inkubuje vejce, když se rozhodne pro přestávku. Harriet přiletěla krátce poté, co odešel. Okamžitě začne vokalizovat výstražná volání, protože je viděno, že se střetává se sousedícím dospělým, který ho pronásleduje kolem stromu hnízda.

Získali jsme první dobrý pohled na inkubační náplast M,když sedí na větvi a fouká vítr.

Poprvé od chvíle, kdy byly vajíčka položeny, M bude trávit čas na inkubací v noci. M je v podkroví a dělá nějaké vokály, zatímco Harriet je v hnízdě. Odešla k vnějšímu okraji a skočila na větev. M je velmi pozorný okamžitě skočí na hnízdo a přebírá inkubaci vajíček

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)