Harriet zůstala během týdne poblíž hnízda, které miluje.M15 byl ve vysokém rychlostním tempu,
když nosil nový materiál na hnízdo.
Přinesl velké větve a hodně trávy. M15 kopal a provzdušňoval hnízdící misku do které si lehal k odpočinku.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Harriet přinesla větve své oblíbené čerstvé borovice. Pracují s naléhavostí, aby vše bylo hotovo. Jejich časté páření pomáhá pojistit oplodněné vejce a také posiluje vazbu k sobě navzájem. M15 poskytl Harriet mnoho potravinových darů v jeho úsilí o další prokázání své loajality vůči ní. M15 byl oddaným partnerem Harriet a stal se velmi sebejistý a zkušený v cestě orla.
Harrietiny a smysly M15 jsou zvýšeny v obraně svého území. Zůstávají ve vysoké ostraze,hlídají hnízdo i v noci. Návštěvníci nejsou nyní dobře tolerováni, protože jsou v režimu hnízdění a chovu.
Orlí mláďata byly viděny v okolí hnízda. Několik mladých orlů následovalo M15 zpět do hnízda, když nesl potravu. Někteří se domnívali, že návštěvníci mohou být minulými potomstvy.
Mladí orli mohou mít hlad a ryba v hnízdě je pro ně snadná kořist,mohou se jí pokusit ukrást.
I když jsou příbuzní,nejsou v oblasti vítáni.Harriet a M15 je chápou jako vetřelce,varují je vokalizací a vyhánějí mimo oblast.
Orlí populace na Floridě je velmi zdravá a umožňuje vidět mnoho mladých orlů.

Videozáznamy Lady Hawk

Harriet hlasitě vokalizuje v horním podkroví, když kolem letí velký pták. Odletí ze stromu a za pár minut s M letí do hnízda – M má v jeho pařátech rybu. Oba byli následováni narušiteli – možná mladistvou orlicí.

M přináší Harriet rybu.Harriet vokalizuje vezme si rybu a jí. M zůstane na hnízdě a provzdušňuje seno. Oba vyskočí do podkroví,Harriet opět projevuje svou dominanci a M reaguje pokusem o páření.

Harriet a M zvyšují četnost jejich vazby. Nádherné detailní záběry Harrietky .

M dodává Harrietce celkem 3 ryby dnes. Doručil malé ryby v časných ranních hodinách a další dvě odpoledne. Harriet je vždy velmi nadšená, že vidí příchozí doručení a vykřikuje potěšením! Harriet také přináší hnízdící materiál do hnízda.

Harriet & M začíná den pářením a pak M doručí dvě dodávky ryb a savce pro Harriet. Mezi dodávkami Harriet znovu uplatňuje svou nadvládu nad M.

Mladý orel asi roční letěl kolem hnízdícího stromu a téměř přistál na horní větvi,ale změnil názor a pokračoval v letu.M viděl návštěvníka a byl v pohotovosti.Harriet se vrátila a vokalizuje,když v dálce vidí návštěvníka.Neexistuje způsob jak zjistit zda to byl mladý E9.

Zdá se, že stejný mladý návštěvník, druhého dne navštívil opět oblast. Harriet vokalizuje v podkroví, když návštěvník odlétá

M přináší Harriet velkou rybu.Po chvilce přináší další rybu bez hlavy.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)