Videozáznamy z kotce Kaloňů.

Tyto videozáznamy jsou ze záchranné stanice neziskové organizace pro zachování netopýrů, založené v roce 1992 v Michiganu, která posledních dvacet pět let věnovala propagaci výcviku a rehabilitace netopýrů a kaloňů.
Zachránili nebo rehabilitovali stovky kaloňů a netopýrů,kteří nyní žijí v areálu Cranbrook Institute of Science.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Kaloni a netopýři evokují představy o strachu a jsou často špatně prezentováni médii. Tyto videozáznamy poskytují intimní pohled na jejich životy.
Například Kaloni jsou jedinými opylovači pro stovky druhů květin. Bez nich bychom neměli mnoho potravin, které jíme a pijeme – včetně tequily.
Tělo kaloňů je podobné tělu netopýrů, ale jeho hlava se nápadně podobá liščí hlavě.
Kaloni jsou živočichové vesměs tropičtí, vyskytují se však pouze v tropech Starého světa Afrika, Asie, Austrálie a Oceánie. Kvůli intenzivnímu lovu pro chutné maso několik druhů bylo již člověkem nenávratně vyhubeno.
Kaloni využívají k orientaci svoje velké oči spolu s echolokací. Ultrazvuk vysílají pomocí jazyku, kterým klikají. Kaloni sekundárně ztratili laryngeální echolokaci.
Ze zhruba dvou set druhů kaloňů je kolem dvaceti výlučně nektarožravých, ostatní druhy se specializovaly na nejrůznější plody.
Bez problémů rostliny naleznou pomocí výborného čichu a zraku, usednou na květ či do jeho blízkosti a zanořují jazyk a často i přední část hlavy do květů, podobně jako to dělají kolibříci. Pyl, který ulpí na jejich srsti, přenesou kaloni do dalších květů a zajistí tak jejich opylení. Jakmile je potrava vyčerpána, hejno se přemístí k další rostlině.

Videozáznamy Kaloňů ze záchranného centra v Michiganu.

Videozáznam v barevném provedení

Speciální bufet

Kaloň zblízka
https://www.youtube.com/watch?v=d0zZxZAv3HU

Kaloň si pochutnává na melounu
https://www.youtube.com/watch?v=K6-thB6qmX0

Meloun jim moc chutná
https://www.youtube.com/watch?v=W0xFhHM1gAA

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)