Hnízdo kalousů ušatých se nachází v Missoule, Montana, kde soví výzkumný ústav studuje jejich chování a ekologii ve snaze podpořit ochranu druhů. Kalousové hnízdí v křoví a ve stromech, obvykle mezi 1,2 až 9,5 metrů od nad zemí. Stejně jako ostatní sovy používají hnízda postavená jinými ptáky, jako jsou vrány, straky, havrani, dravci a jestřábi. Tato kamera dává vnitřní pohled na to, jak kalousové vyvádějí své mladé v pastvinách a otevřených lesích Severní Ameriky.
Již více než 25 let se Výzkumný ústav sov Owl Research Institute (ORI) v Montaně věnuje vědeckému výzkumu sov, jejich ekologii a vztazích mezi lokalitami.Vzhledem k tomu, že sovy jsou chronicky nedostatečně prozkoumány a špatně pochopitelné, usilují o poskytování vysoce kvalitních dlouhodobých studií o sovách a využívají zjištění k podpoře ochrany. Výzkumný ústav sov je neziskovou organizací 501 (c) 3, osvobozenou od daně a je primárně financován granty od nadací, společností a jednotlivců.Hnízdění 2019
23. května samice inkubovala pět vajec. Její hluboká hnízdní mísa znemožnila vidět vejce, ale podle chování samice bylo poznat, že se mláďata vylíhla. V hnízdě bylo celkem pět mláďat.
V noci, zatímco samička byla pryč od hnízda přiletěla straka a tři bezmocná mláďata vybrala z hnízda. Samice se vrátila o něco později a usadila se zpět. V hnízdě jsou další dvě mláďata.

Vyjádření ORI
Straky pronásledovaly toto hnízdo od chvíle, kdy se zde pár usadil. Zajímavé je, že kalousové zahnízdili právě do starého hnízda straky. Sovy nevytvářejí svá vlastní hnízda, nýbrž přecházejí do prázdných hnízd postavených jinými velkými ptáky. Zda to má něco společného s obtěžováním nebo ne, je něco, co nevíme, i když se to zdá nepravděpodobné. Téměř každé hnízdo sovy, které jsme v průběhu posledních 30 let zdokumentovali bylo ve starém hnízdě straky.Jak víte, živé kamery mohou být úžasné a zároveň srdcervoucí. Události, jako jsou tyto, je jistě těžké sledovat, ale musíme si uvědomit, že tyto kamery nabízejí pohled do života divokých zvířat – a mnoha problémům, kterým čelí, aby přežili.

Online přenos

Kalous ušatý webkamera z hnízda

Videozáznamy:

14. května samec chrání inkubující samičku, když se u hnízda objeví straky.

Sameček přináší kořist, samička si dopřává krátkou přestávku v inkubaciPOZOR!! VIDEOZÁZNAM ROZHODNĚ NENÍ VHODNÝ PRO CITLIVÉ POVAHY!!

Samička opouští hnízdo a přilétá straka, která postupně odebere tři mláďata z hnízda.Samička s mládětem v hnízdě

Dodávka potravin od táty.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)