Hnízdo se nachází na západním okraji Zemgalska v Lotyšsku. Bylo nalezeno v roce 2018, kdy orli úspěšně hnízdili a jeden mladý pták opustil hnízdo.
Hnízdo je postaveno ve smrku ve výšce 17 metrů. Jedná se o typické hnízdo orla křiklavého. Asi polovina všech hnízd orlů křiklavých v Lotyšsku je ve smrcích a velká část z nich je postavena na místech, kde větve vytvořily několik nových konců ve zlomenině špičky. Soudě podle velikosti hnízda a stavu materiálu, hnízdo je nejméně pět let staré.
Jānis Kuze a Jānis Rudzītis umístili kamerový systém do tohoto hnízda.
Online přenos z hnízda orlů křiklavých zajišťuje lotyšský fond pro ochranu přírody v rámci projektu „Zajištění ochrany malých orlů v Lotyšsku“ (LIFE AQPOM), který je finančně podporován programem Evropské komise LIFE + a spolufinancován Lotyšskou správou Fondu ochrany životního prostředí.2. dubna – začalo živé vysílání
8. května samička snesla vajíčko
13. května – byla v anketě fora Dabasdati.lv odhlasována jména pro samce a samici. Samička byla pojmenovaná Anna a sameček Andris.
15. června se vylíhlo mládě
1. července bylo mládě pojmenováno, jmenuje se Grincs
23. července ornitolog Janis Kuze mládě kroužkoval – kroužek 7248 na pravé noze
Vzorky na testy DNA nebyly odebrány, protože Uģis Bergmanis, který je kurátorem výzkumu malých orlů v Lotyšsku, o to nepožádal, takže byl proveden minimální program – kroužkování mláděte za účelem minimalizace doby narušení v hnízdě.Online přenos z hnízda

Orel křiklavý webkamera Lotyšsko

Videozáznam kroužkování
Dvě hodiny po kroužkování přinesla samička Anna mláděti do hnízda myš

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)