Hnízdo orlů bělohlavých se nachází na útesu ostrova Catalina
Sameček K-81 v hnízdě Two Harbors se jmenuje Chase
Samička K-92 byla pojmenována Cholyn
Orlí pár spolu hnízdí od roku 2006.
V nočních hodinách se na hnízdě objevuje pár lišek ostrovních.

Liška ostrovní je malý druh lišky, obývající ostrovy Channel Islands u pobřeží Kalifornie. Dnes existuje 6 poddruhů těchto lišek, každá endemická pro jeden ostrov.
Liška ostrovní je výrazně menší než liška šedá, a pravděpodobně nejmenší liška Severní Ameriky. Délka činí 48–50 cm, výška v kohoutku pak 12–15 cm. Ocas je výrazně kratší než u lišky šedé – 11–29 cm oproti 27–44 cm. To je způsobeno tím, že liška ostrovní má o 2 ocasní obratle méně než liška šedá. Liška ostrovní váží mezi 1 a 2,8 kg. Největší poddruh se vyskytuje na ostrově Santa Catalina a nejmenší na ostrově Santa Cruz. Samci jsou vždy větší než samice. Liška ostrovní má šedou srst na hlavě, ryšavě červenou na stranách a bílou srst na břiše, krku a spodní polovině obličeje. Černý pruh se táhne od hřbetu k ocasu.

Online přenos z hnízda

Orel bělohlavý webkamera Two Harbors

Videozáznamy z hnízda – Janntonne

Pár lišek ostrovních šmejdí na orlím hnízdě. Před odchodem si každá hnízdo označkuje.

Dvě lišky ostrovní hledají na orlím hnízdě něco k snědku. První z nich spatří myš. Myš po chvilce spatří lišku a vydá se na útěk. Obě lišky pečlivě prošmejdí hnízdo. Jedna z nich má límec, což znamená, že je součástí programu na obnovu – sledování ostrovních lišek na Catalině.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)