Toto hnízdo kondorů, známé jako Hutton’s Bowl Nest, se nachází v národním lese Los Padres, v blízkosti Národního divokého útočiště Hopper Mountain. Táta # 374 se vylíhl v roce 2005
a maminka # 289 se vylíhla v roce 2002. Oba rodiče se vylíhli v zoo v Los Angeles. Samičce # 289 je 16let, je označená žlutým štítkem číslem 89, samečkovi # 374 je 13let označený modrým křídlovým štítkem s číslem 74. Pokoušejí se o své první hnízdění společně. Jedno vejce samička snesla 7. února 2018. Po 58 dnech inkubace se mládě vylíhlo 6. dubna 2018.Během krmení mládě # 923 a jeho rodič sklouzli z útesu u hnízda Huttonova mísy a spadli do kaňonu. Mladý kondor byl viděn poté, co bezpečně přistál na římse pod hnízdem, nakonec se vyšplhal na skalnatý terén a vrátil se do dutiny hnízda.
Zkoumání terénu kolem hnízda je pro mladé kondory přirozené. Mladý kondor se nenaučí létat najednou, nejprve zkoumá okolní prostředí, posiluje svalstvo, udržuje rovnováhu, vytrvalost a pružnost potřebnou pro případný let.
V roce 2016 mladý kondor #846 z této dutiny uskutečnil svůj první let ve věku 186 dnů.
186 dnů dosáhne náš kondor # 923 9. října. Vzhledem k těmto akrobaciím nebude trvat dlouho, než uvidíme jeho první let.Videozáznamy:

Mladý kondor na skalním útesu

Mladý kondor se zastavil na krátkou návštěvu v hnízdní dutině. Mladé peří má už skoro pryč, jeho peří je již mladistvé. Husté šedé peří na hlavě a krční části je charakteristické pro mladé kondory. Mladým kondorům trvá 5-7 let než dospějí a jejich peří se bude postupně měnit.
Mladý kondor kalifornský sklouzl ze skalní stěny během krmné návštěvy jednoho z dospělých. Mládě bylo později spatřeno na římse pod hnízdem.

Mladý kondor se zdárně vyšplhal k hnízduJeden den po sklouznutí z prašného svahu obklopujícího Huttonovu misku je mládě # 923 zpátky před kamerou v hnízdící dutině.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)