Hnízdo orlů bělohlavých se nachází v destinaci Captiva na ostrově Sinabel na Floridě. Online přenos zajišťuje společnost American Eagle Foundation
Snůška vajec: 1. vejce – 4. listopadu 2020 2. vejce – 8. listopadu 2020
Mláďata se vylíhla 14. prosince 2020
Mladí orli dostali jména: Mír a Naděje

28. prosince operátoři kamer American Eagle Foundation objevili monofilamentový vlasec obmotaný kolem jednoho z orlů a kontaktovali USFWS (Správa Spojených států pro ryby, planě rostoucí rostliny a volně žijící živočichy), s cílem nechat #CROWClinic vyšetřit a hodnotit zdraví orla. Jakmile bylo získáno povolení, vyškolená pracovnice CROW Katie M. byla zvednuta plošinou do hnízda, aby zkontrolovala orly a odstranila vlasec. Kamera v té době byla offline. Orli byli v pořádku a díky týmovému úsilí dokázali odstranit nejen pohoršující vlasec, ale i háček k němu připojený.

Videozáznam ze záchrany – American Eagle Foundation LIVE Nest Cams

https://www.facebook.com/AEFNestCams/videos/336509527304888

12.ledna bylo vidět u mladšího orla Mír při vylučování žlutozelenou barvu exkrementu. Špatná barva extrementu může naznačovat několik věcí, jednou z nich je dehydratace. Rozdíl ve velikosti orlíků byl v té době velmi patrný. Nejedná se pouze o otázku pohlaví, ale naznačuje, že objem konzumovaného jídla bylo pro Mír mnohem menší. Množství potravy dostupné na hnízdě bylo hojné Mír poslední dny před smrtí neměl zájem o jídlo a byl letargický.
14. ledna orlíček Mír zemřel.

Aktualizace 14. ledna 2021 AEF ~ Nepodařilo se nám najít žádné známky nebo předměty (háček, vlasec), které by vedly k předčasnému odchodu Míru. Existuje spousta spekulací o tom, co to mohlo způsobit. Přejeme si, abychom zjistili více provedením pitvy Míru, ale nemáme přesvědčivé důkazy, abychom od USFWS získali povolení. Ještě důležitější je, že nechceme Naději ani rodiče vystavit žádnému nebezpečí tím, že tam půjdeme. To, co si z toho můžeme odnést, je být zodpovědnější za svoje rybaření a nepoužívat rodenticidy. Doporučujeme používat automatické pasti na hlodavce. Zjistili jsme, že toto je nejlepší řešení pro hubení hlodavců. Takto jsme nechtěli, aby začala naše sezóna 2021, ale díky tomu oceňuji všechny orlí mláďata, která jsme viděli prospívat.

Kolem 20. ledna na levé noze Naděje bylo zaznamenáno mnoho otřesů. Třesy byly neurologické a byly s největší pravděpodobností způsobeny nějakým druhem toxinu, který Naděje požil. Oba rodiče a Naděje konzumovali část těla Míru, než jej samec Joe odstranil z hnízda. Dospělí orli jsou schopni lépe asimilovat toxiny díky své větší velikosti a tělesné hmotnosti než mláďata. Třes, který byl vidět u Naděje mohl být způsoben jedem na krysy.
23. ledna začal mladý orel Naděje krvácet. Krvácení způsobilo prasklé peří na křídle. Naději rostlo nové peří. Nové peří, které aktivně roste, má proudící zásobu krve. Je vidět u mladých ptáků, u dospělých při přepeřování.
Pokud peří praskne a zůstává v ptačí kůži v podstatě funguje jako otevřený vodovodní kohoutek, který umožňuje krvi vytékat z ptačího těla. Peří, které zůstane neošetřené, může být v některých případech fatální. Antikoagulační rodenticidy nebo jedy na potkany zabraňují normálnímu srážení krve a způsobují smrt zvířete.
24. ledna mladý orel Naděje zemřel.

Po konzultaci s příslušnými agenturami získala společnost American Eagle Foundation souhlas k získání zesnulého orla z hnízda Captiva na pitvu. Vzhledem k rozšířeným dopadům pandemie COVID-19 mohou výsledky pitvy trvat déle než obvykle. Pro zachování integrity vzdělávacího účelu programů wildlife cam, stream zůstal během procesu odebírání těla online.

 

Aktualizace od CROW Orel Naděje v Captavia

25. ledna zaměstnanec CROW odstranil z hnízda zbytky Naděje a dovezl je na #CROWClinic. Stručné vyšetření a rentgeny provedl veterinární tým. Ačkoliv zatím nemáme definitivní odpovědi, rádi bychom se podělili o naše zjištění a některé postřehy od našeho rehabilitátora divoké přírody, Katie M., během procesu odstraňování:
– Zlomené krvavé peří bylo nalezeno na pravém křídle Naděje s primárním peřím. Žádné další známky traumatu nebyly nalezeny. Katie pozorovala v hnízdě velké množství krve.
Katie našla v hnízdě kousek zlomeného krvavého peří a je součástí ostatků. Toto byla položka, kterou viděla a vzala z hnízda těsně před tím, než sestoupil výtah.
V hnízdě ani na ostatcích Naděje nebyl pozorován žádný rybářská vlasec. Když byly zbytky odstraněny, přišlo s tím i spousta hnízdečního materiálu a to, co dalo vzhled vlasce na kameře, byl vlastně dlouhý, vinný kus přírodního hnízdícího materiálu.
– Naděje vážila 2.75 kilogramů. Nevíme, jestli Naděje byl samec nebo samice.
Ostatky byly zabaleny a odeslány na jihovýchodní družstvo pro studium nemocí divoké přírody (SCWDS) na Univerzitě v Gruzii, na úplnou pitvu včetně testování na rodenticidy. Zatímco se tato situace jeví podobná tomu, co se stalo loni na jihozápadní Floridě Eagle Cam a máme podezření, že otrava rodenticidem může být znovu viníkem, nebudeme mít definitivní odpovědi, dokud nedostaneme výsledky nekropsie. Výsledky budeme sdílet, jakmile budou obdrženy.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – Captiva, Florida

Videozáznamy

POZOR!! VIDEOZÁZNAMY NEJSOU VHODNÉ PRO CITLIVÉ POVAHY!

12.1. Mír vylučuje žlutozelený exkrement – barva naznačuje dehydrataci

14.1. Mír zemřel

Třesy Naděje 20.1

Samička krmí Naději

Třesy opět viditelné v noze Naděje Connie krmí Naději před spaním

Naděje si protahuje křídla. Samička přináší rybu

23.1. Naděje krvácí. Krev je viditelná na pravé noze a pod křídlem

24.1. Naděje umírá na hnízdě

Odebrání mrtvého těla z hnízda

Zdroj: American Eagle Foundation LIVE Nest Cams, CROW – Clinic for the Rehabilitation of Wildlife, Inc. , VIDEOZÁZNAMY Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)