Toto hnízdo kondorů se nachází v národním lese Los Padres, nedaleko Národního útočiště divočiny Hopper Mountain. Rodiče mláděte v hnízdě Devil’s Gate jsou matka # 513 a táta # 206. Táta # 206 se vylíhl v zoo v Los Angeles v roce 1999 a maminka # 513 se vylíhla na Světovém středisku pro ptactvo v Boise Idaho v roce 2009.
Mládě se vylíhlo 11.dubna 2017

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Záchraně kalifornských kondorů věnují vědci a pracovníci ochrany přírody velkou péči.Je to každodenní tvrdý boj s přírodou i lidmi.
Třicet let poté,co začala snaha o záchranu tohoto druhu,můžeme konečně pořádně oslavit jeho obnovu.Jenže navzdory nesporně velkému úspěchu není budoucnost kondora kalifornského zdaleka jistá.

Z Wikipedie:
Kondor kalifornský je největším suchozemským ptákem Severní Ameriky.Je celý černý s bílým pruhem na spodní straně křídel a holou hlavou,jejíž zbarvení se pohybuje od nažloutlé po jasně červenou.Ze všech americkým ptáků má také největší rozpětí křídel (2,5 až 3 metry) a patří i mezi nejtěžší z nich (7 až 11 kg).Jeho potravu tvoří převážně mršiny.Je zároveň i jedním z nejdéle žijících ptáků světa, může se totiž dožít až 50 let.
Během 19. století byl u jeho populace zaznamenán drastický pokles,který byl způsoben zejména lovem,častou otravou olovem a ničením jeho přirozeného biotopu.V roce 1987 proto vláda Spojených států schválila ochranný program,jehož cílem bylo pochytat zbývajících 22 do té doby volně žijících jedinců a umístit je do San Diego Wild Animal Park a do Zoo v Los Angeles.Zde se po mnoho let dařilo kondory kalifornské úspěšně rozmnožovat,a tak v roce 1991 došlo k zpětné reintrodukci do volné přírody.Projekt na záchranu kondora kalifornského je dodnes nejdražším ochranářským opatřením v historii Spojených států.V dubnu 2009 na světě žilo celkem 322 zástupců tohoto druhu,z toho 172 v té době přežívalo ve volné přírodě.

Videozáznamy:

Sameček nám dává náhled na jeho velké rozpětí křídel když se rozhodne stoupat na skalní hromadu přímo před dutinou hnízda Devils Gate.Po chvíli mládě přijde do rohu a udržuje rovnováhu s rozprostřenými křídly.Pokud vše půjde dobře,mládě bude mít za pět měsíců křídla rovnající se velikosti otce.

Sameček krmí mládě na hnízdě Devils Gate.
Kondoři krmí své mláďata tím,že regurgitují potravu (vrhnutí potravy).Jejich potravou jsou převážně mršiny.

Když se samička pokouší nakrmit mládě objeví se sameček a žádá samičku o jídlo.
Odborníci nejsou ještě přesvědčeni,proč to samečci dělají.Může se jednat o podřízené chování vůči samičce,aby věděla,že samec vůči ní nechová žádnou agresi.Sameček může být také instinktivně povzbuzován k jídlu,když ho samička nabízí.Ať je jakýkoli důvod,je to připomínka,že se děje vždycky něco nového co se učíme sledováním volně žijících Kondorů kalifornských.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)