Podívejte se na patnáct nejlepších fotografií z přírody fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year (WPY).

Úvodní fotografie – Tento vzácný obraz tibetské lišky a sviště v okamžiku před útokem nafotil čínský fotograf Yongqing Bao, který získal nejvyšší vyznamenání Fotograf roku přírody.
Fotografie Yongqing Bao

Čtrnáctiletý Cruz Erdmann zvítězil v soutěži Young Wildlife Photograph s tímto podvodním obrazem duhové olihně, která byla zachycena při nočním ponoru.
Fotografie Cruz Erdmann, fotograf divočiny roku.

Shangzhen Fan vyhrál kategorii „zvířata ve svém prostředí“ s tímto leteckým snímkem stáda antilop chiru na zasněženém svahu v čínské poušti Kumukuli. Zvířata jsou často lovena kvůli své srsti.
Fotografie Shangzhen Fan, fotograf divočiny roku.

Tento éterický obraz žabích námluv v jižní Itálii od Manuela Plaicknera získal ocenění za „chování obojživelníků a plazů “.
Fotografie Manuela Plaicknera, fotografa přírody

Norský fotograf Audun Rikardson zvítězil v kategorii „chování ptáků“ s touto fotografií zachycující orla skalního mapujícího krajinu. Trvalo tři roky, než si tento orel zvykl na přítomnost kamery.
Fotografie Audun Rikardsen, fotograf divočiny roku.

Fotograf Daniel Kronauer sledoval kolonii kočovných armádních mravenců lesem Kostariky a zachytil je, když lovili a stavěli úkryt. Tento obraz kolonie, sestavený do tvaru koruny, mu získal ocenění za „hmyzí chování“.
Fotografie Daniel Kronauer, fotograf divočiny roku

Za tuto fotografii pumy v Patagonii, která se pokoušela ulovit lamu guanako, získal fotograf  Ingo Arndt nejvyšší ocenění v kategorii „chování savců“.  Fotografie Ingo Arndt, fotograf divočiny roku

Zorica Kovacevic zvítězil v kategorii „rostliny a houby“ s touto fotografií větví cypřiše montereyského pokrytého řasami a lišejníky, v přírodní rezervaci Point Lobos v Kalifornii.
Fotografie Zorica Kovacevic, fotograf divočiny roku.

Fotograf National Geographic David Doubilet získal ocenění v kategorii „pod vodou“ za svou fotografii nepolapitelné hlubinné kolonie zahradní úhořů.
Fotografie David Doubilet, fotograf divočiny roku

Charlie Hamilton James vyhrál kategorii „divoká zvěř“ se svou fotografií krys v ulicích New Yorku.  Fotografie Charlie Hamilton James, fotograf divočiny roku

Touto fotografii osamělého bizona během sněhové bouře v Yellowstonském národním parku vyhrál Max Waugh v kategorii „černá a bílá“. Zpomalil rychlost závěrky, aby rozostřil sníh, a udělal obraz černobílý, aby zdůraznil ostrou jednoduchost scény.
Fotografie Max Waugh, fotograf divočiny roku

Mexický fotožurnalista Alejandro Prieto vyhrál kategorii volně žijících živočichů. Fotografie mexického jaguára, kterého dokumentoval více než dva roky pomocí pastí s kamerou na obou stranách hranice mezi USA a Mexikem. Fotograf Alejandro Prieto, fotograf divočiny roku

Jasper Doest vyhrál fotožurnalistickou cenu za příběh s řadou fotografií zachycujících kdysi uctívané japonské makaky. Tato opice, Riku, strávila posledních 17 let hraním komedií třikrát denně pro místní obyvatele a turisty v divadle v Tokiu. Fotil na požádání pro National Geographic.
Fotografie Jasper Doest, fotograf divočiny roku

Tato fotografie pavouka napodobujícího mravence zvítězila v kategorii „zvířecí portréty“. Drobný hmyz .
Fotografie Ripan Biswas, fotograf divočiny roku

Stefan Christmann získal nejvyšší ocenění v kategorii „ vlastní tvorby“ za práci v Antarktidě. Zachytil na fotografii více než 5 000 císařských tučňáků v mrazivém soumraku.  Fotografie Stefan Christmann, fotograf divočiny roku

Zdroj: National Geographic

 

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)