Orel bělobřichý žije v jihovýchodní Asii v oblasti od Indie a Srí Lanky až k Austrálii. Vyhledává pobřežní vody, řeky, jezera, vodní nádrže. Mohutná křídla s rozpětím až 2 m má lehce tvarovaná do V. V jeho rozmanitém jídelníčku nalezneme ryby, vodní ptáky, želvy i mořské hady, které loví přímo z hladiny a jen výjimečně se výrazněji namočí. Také nepohrdne mršinou a napadá menší ptáky, které donutí upustit kořist. Hnízdí v blízkosti vody, kde si na stromech staví velké hnízdo.Společnost EagleCAM byla založena v roce 2009 od té doby vysílá živě přenos z hnízda orlů bělobřichých z Discovery Center v přírodní rezervaci Newington v Sydney Olympic Park, v blízkosti řeky Parramatta. Program EagleCAM byl založen a financován malou skupinou dobrovolníků, kteří nadále vyvíjejí a provozují technologii, která přenáší orly bělobřiché na obrazovku. Videorekordéry s vysokým rozlišením poskytují velmi dobrý detailní pohled na všechny akce na hnízdě. BirdLife Australia poskytuje lidem příležitost pozorovat ptáky v jejich přirozeném prostředí.Sozóna 2019

První vajíčko sezóny 2019 samička snesla 16. června v 17:37, druhé vajíčko snesla 19. června v 18:43.
Oficiální vylíhnutí orlíčků – SE23 pátek 26. 8. 20:38:35 – SE24 první pozorování přibližně v 05:54 hodin neděle 28. července.

Online přenos z hnízda:

Orel bělobřichý – webkamera

Videozáznamy

Začíná se klubat první orlíček
SE23 je na světě

Rodina je kompletní – vylíhl se orlíček SE24
Krmení mláďat

Lady začíná krmení SE23, dokud nepadne do potravního kómatu. SE24 dostává krmení později.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)