Výbor pro uchovávání vodního ptactva (LPC) byl založen v roce 1975 v reakci na obavy o dramaticky klesající populaci a účinky lidské činnosti na vodním ptactvu. Posláním LPC je obnovit a udržet zdravou populaci potáplic po celém New Hampshire; sledují zdraví a produktivitu populací. Hlídky kontrolují kvalitu životního prostředí; a podporují lepší porozumění vodnímu ptactvu a většímu přírodnímu světu. Více než 40 let zajišťuje Výbor pro zachování potáplic celostátní monitorování, výzkum, řízení a dosah na zachování potáplic a jejich stanovišť. LPC je velká síť zaměstnanců s více než 1500 členy a dobrovolníky kteří pracují na záchraně potáplic.Sledují počet a úspěšnost chovu , zachraňují zraněné nebo nemocné které rehabilitují a vypouštějí zpět do přírody. Odebírají neživotaschopná vejce a uhynulá mláďata, aby zjistili příčinu úmrtí a množství kontaminujících látek. Digitálně mapují hnízda
v kritických lokalitách. Budují hnízdní plochy a chrání přírodní hnízdiště.
Vzdělávají veřejnost o potáplicích prostřednictvím exponátů, prezentací na školách, letních programů a dalších skupin. Zvyšují povědomí potáplic a další divoké zvěře v New Hampshire. LPC byla první společnost která začala pracovat na ochraně potáplic v Severní Americe. Od svého založení společnost LPC vytvořila nejkomplexnější a nejdelší databázi populací a produktivitu, která se provádí na kontaminujících látkách , kterým potáplice čelí.Severní Amerika je domovem pěti druhů potáplic vyskytuje se zde: Potáplice malá, Potáplice pacifická, Potáplice severní, Potáplice žlutozobá, Potáplice lední. Potáplice lední je nejrozšířenější a nejznámější druh a jediný, který se rozmnožuje na jihu v New Hampshire.

Videozáznamy:
Zde je první video od roku 2018 Looncam. Voda je stále příliš vysoká na stavbu hnízda
Maskovaný mikrofon u hnízda

Pár potáplic dorazil do oblasti v 7:00 a zůstal asi půl hodiny.
Klip 6 hodinové návštěvy v jediné smyčce. Samička seděla v hnízdě těsně vedle maskovaného mikrofonu, . Závěrečná scéna je vodní hlodavec, vylezl na loňské hnízdo. Stále vidíme pouze dvě nebo tři krátké návštěvy denně

Pár tráví ráno kolem hnízdiště asi hodinu. Několikrát se páří a vytahují z dna rybníka nějaký materiál na stavbu hnízda. Zaznamenali jsme dnes více než hodinu aktivity.

V pátek ráno navštívil pár hnízdiště asi hodinu.
Velká korytnačka připlouvá na ostrůvek s mikrofonem, na druhém ostrůvku vyplaší další želvy. Ostrůvek s mikrofonem je místem, kde očekáváme, že potáplice tento rok hnízdí.

V neděli ráno se pár i nadále pohybuje kolem různých hnízdních míst. Zdá se, že rádi sedí v oblasti, kde je mikrofon, takže můžete slyšet jejich vrkání. Kolem 12:55 v klipu se najednou potopí do vody, jako by potáplici něco kouslo do nohy.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)