Orlí pár v Decorah hnízdí v vysoko v dubu v odlehlém údolí severně od Decorah, Iowa.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Dn4 uskutečnil svůj „náhodný“ první let 11.června ve věku 72 dnů.
Sourozenec DN5 ho následoval svým prvním letem o šest dnů později 17.června. ve věku 78 dnů.
Nyní si užívají svobody a volnosti,létají po pastvině,k potoku a nadále se budou vracet do hnízda na občasné krmení rodiči,něž se vydají vlastní cestou a opustí hnízdící oblast.

Z historie:
Když se nově vytvořené Spojené státy rozhodly vytvořit koncem 18. století národní symbol, výbor návrhářů emblémů hledal zvíře, které představovalo sílu, a dominanci. Nakonec byl vybrán bělohlavý orel a stal se národním ptákem Spojených států v roce 1782.

Navzdory tomu, že je symbolem národa, americký lid moc nedělal, aby ochránil orly. Sedmdesátá léta byla pro orly bělohlavé na pokraji lokálního vyhynutí ve Spojených státech kvůli nadměrnému lovu a používání pesticidů lidmi. Rybáři často stříleli a zabíjeli orlice, protože věřili, že ptáci vyčerpávají zásoby ryb. Nicméně, nebyli to lovci, kteří způsobili nejvíce katastrofální úhyn orlů, ale pesticid DDT.
V polovině 20. století byly v zemědělství používány chemikálie DDT,které se dostávaly do potoků,řek a jezer,kde se shromažďovaly v těle ryb. To bylo pak přeneseno do tkáně orlů, když jedli ryby kontaminované DDT. Chemická látka způsobila, že se vejce orla ztenčily a prolomily se pod mírným tlakem. V roce 1972 byla chemikálie v USA zakázána.
Populace orla bělohlavého a jiných dravých ptáků se odrazila a v roce 2007 kdy byl orel bělohlavý vyřazen ze seznamu ohrožených volně žijících živočichů v USA.

Videozáznamy:

11.června DN4 a jeho „náhodné“ opeření

11.června DN4 létá po pastvině (v levém rohu)

12.6 krásné video s hudbou,DN5 ve větru a dešti trénuje křídla

14.6. DN4 se vrací zpět k hnízdu

Boj DN4 a DN5 na hnízdě

17.6. DN5 a jeho první let

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)