Na konci srpna nebo začátkem září se orlí pár pravidelně vrací do tohoto hnízda,aby začali svůj hnízdící cyklus,který zahrnuje přístavbu a výplň hnízda,páření,snášení vajec,inkubaci,líhnutí mláďat,starost o mláďata až do jejich úplného opeření a jejich samostatnosti.
Rodiče obvykle zůstávají v hnízdící oblasti 30-45 dnů po té co mladí opustí hnízdo.
Poté sameček zamíří jako první na sever kde je chladnější a méně vlhké podnebí,samička ho následuje o několik dní později.
V následujícím období rozmnožování se vrátí opět na hnízdo a začnou hnízdící proces nanovo.
Od roku 2008 tento pár odchoval každý rok 2 mláďata s výjimkou jednoho hnízdícího období 2009-2010.Celkem tedy 15 mláďat.

Wiki:
Orel bělohlavý sexuálně dospívá ve čtyřech nebo pěti letech. Když už je schopen plodit potomky, často se vrací do míst, kde se narodil. Má se za to, že pár si zůstává věrný celý život. Když ale jeden z páru zemře nebo zmizí, druhý si najde jiného partnera. V případě, že se páru dlouhodobě nedaří úspěšně vyvést mláďata, může se rozpadnout a každý si najde nového partnera. Námluvy zahrnují komplikované křiky a speciální let, ve kterém pár létá střemhlav, honí se a ve velké výšce dělá přemety, při kterých se zachytí ocasem, padá volným pádem a těsně nad zemí se rozpojí.

Mohlo by vás zajímat

text
+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest