V předvánočním období probíhá mnoho charitativních akcí, během kterých můžete pomoci i Vy. Můžete si vybrat pomoc dětem, seniorům, životnímu prostředí či oblastem, které byly postiženy přírodní katastrofou. Pokud se rozhodnete podpořit zvířata u nás nabízíme vám stručný přehled záchranných stanic.

Záchranná stanice Makov

Každoročně se do záchranných stanic dostává velké množství zraněných a nemocných volně žijících živočichů, kteří potřebují péči.
Na pomoc těmto živočichům byla v roce 1993 vybudována Záchranná stanice živočichů MAKOV – https://www.makov.cz/
Nahlédnout do života záchranné stanice umožňují dvě webové kamery. Návštěvníci tak mohou sledovat 24 hodin denně jezírko a jeho obyvatele v léčebné části stanice, na jaře hnízdění handicapovaného páru čápů bílých nebo zimní krmítko.

V areálu stanice je vybudováno 35 voliér s rozlohou 4000m². Stanice je rozdělena na tři části: expoziční, léčebná a rehabilitační a vypouštěcí. Přijímá veškeré poraněné, nemocné či jinak handicapované volně žijící živočichy, pečuje o opuštěná mláďata a poskytuje jim odborné ošetření, léčení a umožňuje jejich návrat do vhodných biotopů.
Příjem zvířat v roce 2019 byl v záchranné stanici opět rekordní. Do konce října přijali 546 živočichů 74 druhů.

Přispívat můžete formou dárcovské DMS nebo zasláním hotovosti na účet záchranné stanice. Další z možností je adopce kteréhokoliv živočicha uvedeného v seznamu, jenž se trvale nachází v záchranné stanici.
Veškeré informace naleznete na stránkách záchranné stanice:
https://www.makov.cz/clanky/chcete-nas-podporit-32.html
https://www.makov.cz/clanky/adopce-zvirat-34.html

Záchranné stanice

Makov není jediná záchranná stanice, která v ČR působí. Zmínili jsme ji na prvním místě, protože je mezi našimi návštěvníky nejvíce známá.
Další záchranné stanice, které si zaslouží nemenší pozornost, najdete i na stránkách https://www.zvirevnouzi.cz/

Pomoci můžete příspěvkem celé síti záchranných stanic ZDE https://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvn/

Nebo jen konkrétní záchranné stanici, například tu, kterou máte nejblíže či nejčastěji kontaktujete. Jak přispět konkrétní záchranné stanici naleznete zde: https://www.zvirevnouzi.cz/sbirka-zvn/variabilni-symboly/

Pokud si z jakéhokoliv důvodu nemůžete dovolit příspěvek na charitu, třeba protože jste již pomohli někomu jinému, stačí sdílet tyto možnosti na vaší oblíbené sociální sítí. Díky vašemu sdílení může přispět někdo z vašich známých.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)