Detailní záběry líhnutí a krmení mláďat volavek popelavých.

Kolonie volavek s kamerou je jedna z největších v Estonsku kde hnízdí 300 párů volavek popelavých a několik desítek volavek bílých.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

S pomocí kamery vidíme jen část chovné kolonie.Plemeno šedých volavek je na stejném místě (dříve kolonie hnízdila v lese,viditelné na kameře)po dobu nejméně dvaceti let.Během této doby měl les příliš mnoho hnojiva z ptáků a po čase les uschl. Ve skutečnosti, to je častý případ pro velkou kolonii volavek.
Kamera je umístěna v lese ve vlastnictví Ants Laikmaa muzea (jednoho z nejpestřejších osobností estonského umění poté, co získal důležitost i jako portrétista a krajinář).
Shodli se na používání fotoaparátu na svých pozemcích a pravděpodobně budou používat spojení i oni na webových stránkách. Část kolonie se nachází u sousedů v lese. Soused laskavě souhlasil, že nám poskytne energii pro kameru.
Kamera je provozována dobrovolnými operátory, neboť umožňuje otáčení, naklánění a zoom.Všech našich sedm hnízdících kamer pro rok 2017 a 2018 je částečně podpořeno estonským Environmental Centrem a řízena estonským ornitologickým spolkem. Eagle Club se podílí i dobrovolně.
Ve střední Evropě hnízdí Volavka popelavá v rozmezí od února do srpna. Hnízdo, které mívá v průměru téměř půl metru, staví v korunách vysokých stromů.Ročně mívá jednu snůšku po 3-5 vejcích.Inkubace vajec trvá 25-26 dnů na kterých sedí střídavě oba rodiče.Mláďata krmí převážně rybami, požírají také obojživelníky, měkkýše, hmyz a jiné bezobratlé, malé ptáky a savce, občas plení i hnízda vodních ptáků, často loví hraboše na polích a tím je užitečná.
Mláďata dosahují plného opeření po 20-30 dnech.

Videozáznamy

Páření volavek popelavých

Čtyři vajíčka v hnízdě

Záběry do hnízd s vajíčky

Dvě vylíhnutá mláďata v hnízdě

Záběr na líhnutí třetího mláděte.

Krmení mláďat

Pět mláďat v hnízdě

Pohled na hnízdící kolonii a záběr do hnízda s pěti mláďaty.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)