Buřňáci tráví většinu svého života na moři, v době hnízdění se pak přesouvají na pevninu.
Buřňák bermudský hnízdí v norách dlouhých dva až tři a půl metru. V noře je ohyb, takže na hnízdo nedopadá žádné světlo. Aby buřňáci měli víc míst k hnízdění, začali pro ně biologové dělat umělé nory.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Vykopali mělké příkopy a zakryli je betonem. Hnízdní komora na konci nory má odnímatelné víko. Díky tomu mohou zkontrolovat, jestli je už v hnízdě vajíčko, jestli se z něj vylíhlo mládě nebo jestli je vajíčko zkažené.
Tehdy patnáctiletý David B. Wingrate, který v polovině 20. století vědce doprovázel, se tak nadchl pro záchranu buřňáka bermudského, že jeho ochraně zasvětil celý svůj život a po dokončení vysokoškolských studií se stal prvním bermudským ochráncem přírody s úřední mocí. Pečlivé studium života ptáků mu umožnilo vytvořit program na podporu objevených jedinců. Nechal postavit betonové nory pro bezpečnější hnízdění a začal obnovovat poničenou krajinu ostrova Nonsuch, který v budoucnu posloužil jako základna pro rostoucí populaci.

Druhý rok po sobě se Buřňák dlouhokřídlý zastavil v noře,poté co mladý Buřňák bermudský opustil hnízdo.
Buřňák dlouhokřídlý je malý mořský pták z tubenózní rodiny. Je pojmenován podle britského zoologa Williama Elforda Leacha.
Vyskytuje se na nepřístupných ostrovech v chladnějších severních oblastech Atlantiku a Tichomoří. Hnízdí v koloniích poblíž moře v dobře ukrytých oblastech, jako jsou skalní štěrbiny, mělké nory nebo dokonce dřevo. Samička snáší jedno bílé vejce, které má na velkém konci slabý kroužek skvrn.

Největší kolonie buřňáků dlouhokřídlých se nachází na ostrově Baccalieu ve východní Kanadě, ekologické rezervaci s více než 3 miliony párů ptáků

Videozáznamy:

Druhý rok po sobě se Buřňák dlouhokřídlý zastavil v noře,poté co mladý Buřňák bermudský opustil hnízdo.Buřňák dlouhokřídlý do té doby nikdy nebyl spatřen na Bermudách!

Stejně jako v minulých letech se po opuštění hnízda v noře objevuje krab suchozemský

Buřňáka dlouhokřídlého v noře napadají dva krabi

Další suchozemský krab navštíví Bermudy Cahow Cam
Je menší než předchozí návštěvníci,strávil přibližně 30 minut průzkumem hnízda.

2017 Cahow Cam Bermudy
Sestřih nejzajímavějších událostí v hnízdě Buřňáka bermudského

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)