Kamera je umístěna v lese Isla Boca Brava v Panamě. Kamera je zaměřena na větvičku, na které se odehrávají zásnubní tance samečků pipulek. Jedná se o jednu z mnoha velkých koncentraci, kde samečci lákají samičky k páření.
Samičky přilétají na větvičku a vybírají si vhodného partnera.Samečci z rodu Lance-tailed vytvářejí dlouhodobé – mužské aliance. Partneři sedí vedle sebe ve vysokých stromech, a zpívají duetové písně. Když se blíží samička, tančí na větvičce bokem s koordinovanými skoky a motýlími lety.
Představení, které nastalo těsně před kopulací, často provádí pouze sameček alfa, ale pokud jsou přítomni oba samečci, beta samec opouští oblast několik minut před finálními fázemi pářením a snůšky.
Nejvíce okouzlujícím představením je „zpětný skok“, ve kterém dva samečci střídavě skákají jeden nad druhým, zatímco samice vše pozoruje v blízkém dosahu. Záchvěvy překvapivého zobrazení často končí ostrým „eek“ alfa samce, jedno představení může zahrnovat mnoho záchvatů skoku a letu.
Samice staví kelímkovitá hnízda v nízké vegetaci, inkubaci po dobu 18 až 21 dnů a péči o mláďata po dobu 13 až 15 dní provádí samice sama, protože většina pipulek netvoří stabilní páry. Normální snůška jsou dvě vejce, které jsou bledé nebo matné bílé, s hnědými skvrnami.
Pipulky se živí ovocem včetně bobulí, které chytají za letu a v menší míře i hmyzem.Samci a samice se liší vzhledem. Mužské opeření Lance-manakin je většinou černé. Má červenou korunku na hlavě a záda jsou světle modrá. Ženské opeření je olivové s červenou korunkou na hlavě. Obě pohlaví mají dvě centrální prodloužená ocasní pera, oranžové nohy a krátká široká kjřčídla. Mladiství mají během prvního roku stejné zbarvení jako samice. V průběhu druhého roku, se u mladistvých samců vyvíjí červená koruna a pak v příštích třech letech černé opeření.
Včetně ocasního peří dosahují délky přibližně 13,5 cm a váží přibližně 17 gramů samice jsou menší než samci.
Pipulky obývají suché a vlhké tropické lesy s hustým podrostem v Kostarice, Panamě, Kolumbii a Venezuele.

Online přenos:

Pipulka modropláštíková webkamera Panama

Videozáznamy:

První návštěva roku 2019 Na Manakin Cam
Sameček a dvě samičky předvádějí tance na větvičce

Sameček tančí na větvičce
Samečci předvádí své tanečky na větvičce, samička nebyla přítomna

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)