Byl to dramatický týden pro diváky z hnízda orlů na NEFL Nest @nefleaglecam AEF.

13. prosince Romeo obhajoval hnízdo a současně ochránil obě vejce od narušitele dospělého orla, který se zdržoval poblíž hnízda. Romeo úspěšně vyhnal návštěvníka. Je pravděpodobné,
že tímto vetřelcem může být orlice, s kterou Julie očividně bojovala a bránila hnízdo za poslední týden. Julie prokázala abnormální období nepřítomnosti v hnízdě od prvních známek zranění z útoků. V současné době Julie nebyla na hnízdě více než 36 hodin. Romeo pokračuje v jeho odhodlání inkubovat obě vejce. Vylíhnutí prvního mláděte se očekává kolem 19. prosince.


Fotografie zraněné Julie byly odeslány veterináři a znalým zaměstnancům na AEF.
Zjistili, že zobák není prasklý a nevypadá to jako vážné zranění. Uvědomili si, že by se měla uzdravit.
Odpoledne 18. prosince se na hnízdo dostal vetřelec a Romeo dělal to nejlepší, co mohl, aby bránil hnízdo a chránil jeho vejce. Tento vetřelec byla velká samice asi pět let stará a měla ještě trochu tmavého peří na hlavě. (Toto není stejný vetřelec z minulého týdne). Vetřelec přichází k Romeovi a on se na ni vrhá. Romeo stál před vejci po nějakou dobu, než skočil na větev. Vetřelc se díval na vejce a pečlivě je zkoumal, ale neublížil jim. Vlastně vypadala, jako by se snažila inkubovat, ale byla docela neohrabaná a chovala se, jako by opravdu nevěděla, co má dělat.

Julie nebyla viděna od 10:00 – 17. prosince. Vetřelec zůstal v hnízdě několikrát za noc, čímž způsobil, že Romeo vstal a vajíčka opustil.
V tuto chvíli trpělivě čekáme a trpělivě sledujeme, co bude následovat. „Dobrou“ zprávou je, že se nezdá, že tato mladá orlice chce ublížit vajíčkům nebo napadat Romea.
Možná si ani neuvědomuje, že toto hnízdo patří jiné samičce, protože přišla po tom, co Julie zmizela. Doufáme, že se Julie vrátí, ale pokud se nevrátí, s vajíčky kvůli šrafování 19. prosince možná bude Romeo potřebovat pomoc od této mladé orlice.
Videozáznamy z hnízda NEFL Nest @nefleaglecam AEF.
Videozáznam zraněné Julie

Napadení Romea
Cizí samice na hnízdě s vajíčky

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)