Raine Island je vzdálený vegetativní korálový ostrov, který se nachází 620 km severozápadně od Cairns a je hostitelem jedné z největších migrací zvířat na Zemi. Až 60 000 karet obrovských migruje tisíce kilometrů, aby sem položila vejce.

Tato mořská svatyně, která se nachází v severní části Velkého bariérového útesu je nejen největším světovým hnízdištěm karet obrovských, je také hnízdištěm mořských ptáků a domovem vrcholných dravců, nedotčených korálových útesů a rozmanité populace ryb a jiných cenných mořských živočichů.

Vědci propagovali nový způsob výpočtu velké populace karet obrovských na ostrově Raine ve Velkém bariérovém útesu. Vědci z projektu Raine Island Recovery Project odhadli, za pomoci dronu a pruhu bílé barvy na zádech dospělých želv, že na ostrově bylo 64 000 ohrožených karet obrovských.
Nový počet ukazuje, že může existovat 1,73krát větší počet želv, než se původně předpokládalo.

Videozáznam:

Hnízdící karety obrovské
Unikátní snímky pořídili vědci zkoumající život největších želv na světě.
Snímky ukazují 64 tisíc ohrožených karet obrovských, jak kolem severní části Velkého bariérového útesu kladou vejce. Vědci věří, že tyto záběry jim pomohou lépe zkoumat populaci těchto živočichů.

Zdroj: barrierreef.org, Guardian News

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)