Hnízdo orlů nejmenších se nachází v přírodním parku Els Ports, na jihozápadní hranici Katalánska.
28.4. 2021 samička položila první vejce
1.5. Samice snesla druhé vejce sezóny 2021.
V neděli 6. června v 13:44, po téměř 39 dnech inkubace, se vylíhlo první mládě.
V úterý 8. června se vylíhlo druhé mládě.
9. červance útok jestřába lesního na hnízdo


Stejně jako v loňském roce došlo na hnízdě orlů nejmenších v přírodním parku Els Ports, k útoku jestřába lesního na mláďata. 9. července jestřáb lesní obě mláďata shodil z hnízda. Po prozkoumání oblasti, byla obě mláďata nelezena pod hnízdem mrtvá.
Mláďata byla stará 34 a 32 dní. Za měsíc života byla jejich změna velkolepá. Větší mládě byla samička, se silnějším zobákem a nohama. Menší mládě byl sameček. Během měsíce jsme viděli, jak mláďata rostou a velmi rychle se vyvíjejí. Hnízdění až do útoku jestřába probíhalo dobře, mláďata se přepeřovala a procvičovala křídla.

Orel nejmenší

Orel nejmenší je velký jako káně, rozpětí kolem 120 cm. Zčásti je jednobarevně hnědý, zčásti světle sivý, má téměř bílou spodní část těla a černé špičky křídel. Na ramenou má světlé skvrny. V květnu v období toku se ozývají trylky tohoto nepříliš hlučného ptáka na hnízdišti a sameček přitom provádí akrobatické svatební lety. Orli nejmenší hnízdí na stromech a koncem dubna nebo začátkem května samice kladou dvě vejce a asi 37 dní na nich sedí, přičemž sameček svou partnerku na kratší čas střídá. Přestože orli kladou dvě vejce, jen zřídka vyvedou i dvě mláďata. Zhruba po 35 dnech začíná mládě zkoušet létat, ve stáří 45 dnů je už zcela přepeřené a koncem srpna, tj. po 55 dnech, z hnízda odlétá.


Online přenos z hnízda:

https://www.zoocam.info/orel-nejmensi-prirodni-park-els-ports/

Útok jestřába lesního:

Zdroj:, aquilapennatapnports, videozáznamEditP

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)