Hnízdo orlů bělohlavých West End se nachází se na ostrově Santa Catalina, je monitorované od roku 2005. Od roku 2006 se zde vystřídali 3 hnízdící páry orlů bělohlavých.
Současný pár:
Samička K-91 Thunder se vylíhla v hnízdě Two Harbors na ostrově Catalina v roce 2009.
Sameček Akecheta A-61 se vylíhl na hnízdě Los Pinos na ostrově Santa Cruz v roce 2016. Byl kroužkován, Jeho federální kroužek je 709-03085 a číslo křídlových tagů má 61.
K-91 Thunder převzala území na podzim roku 2013 ve věku 4 ½ let a nahradila 27. letou rezidentní samičku Wray, která se hnízdila ve West Endu od roku 1991.
A-61 Akecheta převzal území na podzim roku 2019 ve věku 3 ½ let a nahradil 19. letého rezidentní samečka K-01 Supermana, který hnízdil na West Endu od roku 2006Toto hnízdo je součástí programu na obnovu orla bělohlavého, který zahájil Institut pro studium divoké zvěře v roce 1980. Hnízdo je aktivní od roku 1991 a živě vysílá od roku 2005.
Přenos z hnízda orlů bělohlavých West End Bald Eagle Cam je umožněn prostřednictvím vzdělávacího partnerství mezi Institutem pro studium divoké zvěře, Montrose Settlements Program, Santa Catalina Island Conservancy a Explore.org. Cílem Institutu pro studium divoké zvěře je shromažďovat výzkum a údaje potřebné k záchraně a ochraně populací zvířat a zachování světové biodiverzity.
Díky dlouhodobým studijním lokalitám po celém světě, které se zaměřují na širokou škálu druhů, pomáhá Ústav pro studium divoké zvěře lidem lépe porozumět zvířatům, se kterými sdílíme svět.
V Kalifornii spolupracuje Institut pro studium divoké zvěře se službou National Park Channel Islands, aby studovala a chránila jedinečné ekosystémy na ostrovech u pobřeží jižní Kalifornie.
Hnízdo West End je jedním z nejstarších hnízdních území na ostrově Catalina, první vejce byla položena v roce 1991.
První vejce sozóny 2021 Thunder položila 2. února, druhé 5. února, třetí 8.února

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý – hnízdo na skále živě

Videozáznamy:

První vajíčko


Akecheta zakopává vejce do sena v hnízdní misce

Inkubace vajíčka


Vejce č. 1 bylo položeno 2. února a 3. února bylo ztraceno v hnízdní misce. Akecheta přináší občerstvení pro Thunder, najde své vejce v suché trávě a usadí se inkubovat

Druhé vajíčko


6. února Thunder byl většinu dne mimo hnízdo a Akecheta inkuboval více než 9 hodin!

Liška ostrovní na hnízdě měla štěstí, že jí Thunder nezahlédla včas

Třetí vajíčko

Zdroj: Institute for Wildlife Studies,
Videozáznamy: Cali Condor, Arlene Beech

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)