S radostí jsme pozorovali, když samička Jackie 6. ledna položila své první vajíčko sezóny 2021.
Sameček Shadov o vajíčku nevěděl, naposledy byl spatřen v hnízdě 6.1 v 9:38 a o den později 7.1 byl slyšet odpoledne v okolí hnízda, na hnízdo však nepřiletěl.
Samička Jackie samečka volala, jelikož celou noc inkubovala vajíčko, potřebovala vystřídat. Když se samečka nedočkala, opustila hnízdo a vajíčko zůstalo bez dozoru. Orli na hnízdě nemají dostatečně vystlanou hnízdní misku měkkým materiálem, kterým by vajíčko zakryli, proto zůstalo vajíčko odkryté.


Již delší dobu se kolem hnízda pohybovali krkavci. Využili nepřítomnost samičky a vajíčko rozbili.
Krkavec velký není co do potravy nijak specializovaný, dovede se do značné míry přizpůsobit nabídce okolního prostředí. Jako všežravec se živí lovem drobných obratlovců, hlavně hlodavců, zajíců, ptáků a vajíčky ptáků, různými semeny, nebo také odpadky na skládkách.
Druhé vajíčko by měla Jackie položit pravděpodobně 9. ledna.
Hnízdo orlů bělohlavý se nachází u jezera Big Bear Lake. Jedná se o přehradní nádrž v San Bernardino Mountains, v okresu San Bernardino County, ve státě Kalifornie, USA. Jezero dostalo jméno podle medvědů grizzly, jež byli spolu s domorodci původními obyvateli této oblasti. Náleží k povodí řeky Santa Ana. Okolí nádrže je vyhledávanou rekreační oblastí.
Online přenos z hnízda zajišťuje nezisková organizace Friends of Big Bear Valley. Orli aktivně používají hnízdo od podzimu 2012.

Cílem Friends of Big Bear Valley je udržovat nedotčenou krásu a jedinečné prostředí tohoto velmi zvláštního místa. Chrání a uchovává úžasné přírodní prostředí prostřednictvím environmentální výchovy a prosazování jeho hodnoty a prospěchu pro komunitu. 24 km dlouhé údolí Big Bear Valley s nádherným jezerem leží uvnitř národního lesa San Bernardino v jižní Kalifornii. Najdete zde nezastupitelná, jedinečná stanoviště: Některá stanoviště existují pouze zde v údolí Big Bear Valley a každé stanoviště hostí svůj vlastní rozmanitý druh. Můžete zde vidět rostliny, které neexistují nikde jinde na světě! Vzácné a úžasné druhy, které existují pouze zde. Fascinující, pozorovatelná zvěř, včetně vzácných nebo ohrožených druhů: Široká škála ptáků, savců, plazů, obojživelníků a ryb a dokonce i krásný hmyz, který nikde jinde neexistuje.
V roce 2012 se ve Velkém medvědím údolí vylíhlo první orlí mládě v zaznamenané historii.
Veškerý přístup kolem hnízda je uzavřen veřejnosti, kvůli ochraně orlů. Tento kamerový systém je napájen ze solárních panelů.

Online přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear


Videozáznamy:

6. ledna Jackie položila první vajíčko


Útok krkavců

zdroj: friendsofbigbearvalley.org, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)