1.říjen byl první oficiální den hnízdící sezóny, Harriet a M15 byli zaneprázdněni po mnoho týdnů přípravou svého hnízda pro novou generaci Orlů. Harriet a M15 byly vidět během léta,
když si udělali čas na odpočinek, osvěžení a obnovu sebe na novou sezónu. M15 možná byl pryč na malé dovolené a pak se na území objevil 8. srpna 2017. M15 vyzrál do hezkého orlího samce
a Harriet je stále krásná a královská Matriarcha.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Vážná stavba hnízd byla ještě pár týdnů daleko, ale začali kontrolovat hnízdo, které postavili v nové sezoně, což se během léta drželo velmi dobře. Několik dní Harriet vzala větvičky na strom
v západní pastvině, vypadala, že začíná stavět další hnízdo. Není pro orli neobvyklé stavět střídavé hnízda.
Jak se blížil říjen, stále více větviček a trávy bylo přineseno do hnízda. Harriet a M15 usilovně pracovali na svém hnízdě a na své vazbě. Vyskočili spolu, společně se posadili na větev a M15 přinesl ryby do hnízda pro jeho Harriet. Všechno toto chování dokazuje, že posílují jejich závazek
k sobě navzájem i ke své budoucnosti.
V této sezóně už v této oblasti bylo mnoho Orlů. Mnoho různých věků mladistých a nedospělých orlů navštívilo území Harriet a M5. Je dobré, že existuje mnohem více orlů, kteří přežili a populace orla roste. Rovněž není tak dobré, že území potřebují více bránit.Harriet a M 15 jsou jednotní
v obraně svého území. Jeden takový orel , který může být dospělá orlice 5 letá vypadala, že se chce,usadil v hnízdě. Zdálo se, že M15 snášel návštěvníka, ale Harriet se její návštěva nelíbila.
První týden hnízdící sezony byl plný akce s obnovou, stavbou hnízda, pářením a obranou.
Harriet a M15 připraví hnízdo pro novou sezónu a veškerá naděje je pro jejich nové úsilí velkým úspěchem.

Videozáznamy od Lady Hawk

Krásný 2letý mladík letěl dopoledne přes oblast. Harriet, byla posazena na hnízdícím stromu. Hlasitě varovala a mladíček proletěl oblastí, v tomto ročním období je zcela normální,že pastvinou prolétají mladí orli.

Dlouho předtím, než je uvidíte, slyšíte Harrietiny výkřiky, když letí do hnízda několik sekund předtím, než M. Je velmi hlasitá ve svém vzrušení kvůli rybí dodávce.

Páření na větvi hnízdícího stromu

M15 zblízka

Mladý orel bělohlavý létá kolem hnízda.Po chvíli přistává na větvi hnízdícího stromu.M letí do hnízda a brání Harriet a oblast. Mladík se vrátí a přistane ve vnější větvi a sedí tam nějakou dobu než odletí. Harriet a M jsou vokalizující. Mladík je asi 3letý orel, není to E9.Možná E7? Poté, co mladík odletí Harriet jí její rybu, zatímco M pozoruje oblast.

Další návštěvník hnízda – tentokrát je to dospělá orlice, která vypadá, že je asi 4 roky stará. Létá na hnízdící strom , zatímco M sedí na horním větvi. M nevydával žádné varovné signály orlice zůstala na dlouhé návštěvě. Harriet letí do hnízda a začne vokalizovat a po chvíli vyhání návštěvu ze stromu.

Harriet a M v hnízdě.Harriet zpívá a několikrát kopne M do boku.U Harriety je toho chování známé,je to způsob jak iniciovat páření,nebo jen upozornit M,že je ona ta dominantní.

M přilétá do hnízda první a začne s úpravou.Po chvíli přilétá Harriet s větvičkou.

Harriet zblízka

Harriet a M na hnízdícím stromě vokalizují a proběhlo i páření

Opět návštěva čtyřleté orlice.Harriet hlasitě vokalizuje zatím co sedí na OCT (starý strom,kde byla dříve umístěna kamera).Orlice skáče dolů na větev kde sedí M,ten klesá dolů a orlice po chvíli odlétá.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)