Hnízdo se nachází v oblasti jezer New Hampshire.
Pokud bude líhnutí mláďat úspěšné očekává se kolem 17.června.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Potáplice mohou splývat na vodě stejně lehce jako kachny, potápějí se však obvykle hlouběji. Cítí-li se ohroženy, vytlačují si z peří vzduch a tak ztěžknou, že nad hladinou je jen hlava a hřbet.
Obvykle snáší dvě vejce. Sezení trvá 25 až 30 dní, ptáci sedí na hnízdě od května do června. Oba partneři se při sezení střídají.Velice často odchovají jen jediné mládě. Mláďata se líhnou v prachovém peří, které je na horní části těla tmavěji, na spodní světleji šedohnědé. Zůstávají první den či po dva první dny v hnízdě, pak nasednou na hřbet samičky, který jim slouží v dalším období jako plovoucí hnízdo. Mláďata dovedou hned plavat a potápět se. Když jsou asi 40 dní stará, jsou schopna letu.Jejich potravou jsou hlavně ryby.

Neexistuje žádný způsob, jak zjistit, jestli je samec nebo samice na hnízdě,rozpoznáme je pouze podle kroužků. . Samice: Levá noha – oranžová / modrá Pravá noha – modrá tečka / stříbro. Samec: levá noha – červený proužek / zelená Pravá noha – bílá / stříbrná.
21.května snesla samička první vejce,druhé následovalo 23.května.

Videozáznamy:

30.dubna obhlídka hnízdiště

3.května páření

15.května páření

Budování hnízda zblízka 18.května

Velká želva na hnízdě. Minutový klip je zrychlená kompilace času na hnízdě.18.května

21.května první vajíčko

Sameček při inkubaci

Sameček vystřídal samičku v inkubaci těsně před úsvitem.Samičky mají tendenci inkubovat většinou přes noc,zatímco sameček hlídá území před vetřelci.

Velká želva se vyšplhala po zadní straně hnízda

Samička přebírá inkubaci

Otáčení vajec je důležitou součástí inkubačního procesu a je nezbytné pro správný vývoj embrya. Otočení vajíček rozděluje teplo rovnoměrněji a zabraňuje tomu, aby se membrána přilepila ke skořápce.
V tomto videu se samička po krátkém plavání vyšplhá zpět na hnízdo a postupuje několikrát, aby vajíčka otočila. Všimněte si, že při třetím otočení vejce jsou neohroženě blízko okraje hnízda. Naštěstí je tlačí zpátky do středu.

Potáplice někdy náhodou vytlačí vejce z hnízda. Když se to stane, nejsou schopny zachránit vajíčko. V roce 2015, po úspěšném vylíhnutí jednoho mláděte,našli biologové druhé vejce ve vodě vedle tohoto hnízda. Toto vejce je nyní v úložišti LPC, kde může být obsah použit pro různé vědecké studie.

Inkubace vajíčka a úprava hnízda

11.června sameček zlízka

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)