Krmeliště se nachází v jihovýchodní části Georgie, kde dokrmují 4x denně zvěř, která přichází na občerstvení.
Na krmelišti uvidíte různé druhy zvířat, včetně jelenů, mývalů, vačic, veverek, ptáků a jiných zvířat.

Původem je jelenec běloocasý ze Severní a Jižní Ameriky a uměle byl vysazen na několika místech Evropy. V České republice žije asi 200 zvířat v oblasti Brd a Podkrkonoší. Stálá větší populace je známa pouze ve Finsku.


Jelenec běloocasý se zdržuje v lesnaté krajině s vlhčími loukami, kde od jara do podzimu hledá potravu. V zimě se drží uvnitř lesů, kde okusuje pupeny a větve stromů a keřů, kořeny i lesní plody. Samice tvoří rodinné tlupy s mláďaty, dospělí samci jsou teritoriální a žijí sami nebo ve dvojicích.
Na přelomu listopadu a prosince vyhledají samice. V lese jsou slyšet na dálku díky hrdelním vrzavým zvukům, které vydávají. Samice rodí koncem května jedno i více mláďat, ke kterým se vrací na kojení.
Mladí jelenci se osamostatňují později než ostatní jelenovití, v rodném stádě se drží 2 roky.
Základní letní zbarvení jelence je červenohnědé, ve spodní části těla má bílé znaky. Nápadnou bílou skvrnu má pod bradou, zajímavé jsou bílé kroužky kolem očí a dále výrazně bílá je tzv. kelka (ocas) ve spodní části, kde se také nachází delší srst. V případě nebezpečí zvěř kelku,která je u dospělé zvěře dlouhá asi 30 cm, vztyčuje, pohybuje s ní, a tak slouží jako vizuální signalizace pro ostatní zvěř. Odtud také přívlastek – běloocasý. Zimní zbarvení je šedohnědé až tmavohnědé a bílé znaky jsou méně výrazné. Hmotnost laní je 40-90 kg a jelenů 50-100 kg.


Online přenos

Krmeliště volně žijících živočichů

Videozáznamy
Jelenci zblízkaOsmerák na krmelišti v pozadí mýval

Dva jelenci a laň na krmelištiLaň s mladým jelencem a liška

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)