Hnízdo černých čápů se nachází v národním parku Karula, které je dnes v Estonsku pravděpodobně nejlepším chovným místem pro černé čápy. Hnízdo bylo nalezeno v únoru 2016 členy Eagle klubu.

Důležité události na hnízdě 2018
8. dubna ve 12:35 dorazil na hnízdo čapí samec Karl. Kati přiletěla ve stejný den v 18:25 hodin.
16. dubna Kati snesla první vejce, 18. dubna druhé, třetí 19. dubna a poslední čtvrté vajíčko snesla 22.dubna

První mládě se vylíhlo 18. května, druhé 20. května, třetí se vylíhlo ve stejný den. Čtvrté vajíčko se nevylíhlo.

16. června navštívil hnízdo jestřáb. Mláďata se zachovala odvážně a statečně jestřába vyhnala z hnízda.Jestřáb navštívil čapí hnízdo videozáznamJestřáb lesní se živí hlavně ptáky a savci, výjimečně požírá i plazy, bezobratlé a mršiny. Složení potravy se liší dle ročního období a místní nabídky. Na jaře a v létě loví hlavně lesní druhy ptáků, na podzim a v zimě v potravě postupně roste podíl savců, hlavně drobných hlodavců, a přibývá též ptáků otevřené krajiny. Denní spotřeba potravy odpovídá 14 % tělesné hmotnosti.
Loví většinou na volnějších místech v lese, méně i na otevřených prostranstvích mimo les. Kořist vyhlíží za letu nevysoko nad porostem nebo vsedě z pozorovatelny a chytá ji po prudkém výpadu do napřažených pařátů

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)