Hnízdo se nachází na ostrově Santa Cruz, největším ostrově v národním parku Normanské ostrovy u pobřeží jižní Kalifornie. V sezóně 2019 samička snesla celkem 3 vajíčka. Bohužel před snesením třetího vajíčka došlo k poškození dvou vajíček, které pár v hnízdě inkuboval. První vajíčko samička snesla 5. února, druhé 8. února. V ranních hodinách dne 11. února došlo k poškození obou vajíček. 11. února v 18:42 samička snesla třetí vajíčko. Podobná situace se stala v tomto hnízdě v roce 2017, kdy samička ve dvou snůškách snesla celkem 8 vajec a ani jedno z vajíček nevydrželo.Samička dostala jméno Audacity ( A48), je o trochu větší, kroužkovaná na levé noze.
Sameček byl pojmenován Jak (A40), je kroužkovaný na pravé noze a má tmavší ocasní pera.
Dne 30.4. Dr. Peter Sharpe a Nate Melling kroužkovali mladého orla. Tentokrát, jelikož je v hnízdě jen jedno mládě se kroužkovalo na hnízdě. V té době bohužel nefungoval online přenos. K dispozici máme videozáznam z kamer, které biologové mají při kroužkování na přilbách.
Mladý orel je samička, číslo identifikačního oranžového kroužku je 41 / AOnline přenos z hnízda:

Hnízdo orla bělohlavého Santa Cruz živě
Videozáznam – Institute for Wildlife Studies

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)